środa, maj 29, 2024
środa, 06 czerwiec 2018 10:57

Bezcenna porada prawnika

Skorzystanie z porady prawnej nie musi oznaczać wejścia na ścieżkę sądową. Niby to oczywiste, ale wiele osób wciąż ma poważne obawy przed pierwszym spotkaniem z adwokatem.

Wydaje im się to bowiem nieodwracalnym krokiem. A jednak wśród zgłaszających się do kancelarii adwokackiej dominują ludzie szukający wyłącznie informacji. Rzadko kiedy decydują się od razu składać pozwy. Doceniają natomiast możliwość rozeznania się w temacie, lepszego zrozumienia swojej sytuacji. Umożliwia im to właśnie adwokat z doświadczeniem.

 

Pomoc w podjęciu decyzji

Omówienie swojej sytuacji z adwokatem bynajmniej nie musi mieć żadnych następstw. Oczywiście poza lepszym zrozumieniem własnego położenia. Dobrym przykładem są tu sprawy rozwodowe. Małżonkowie często zasięgają opinii prawnika, choć tak naprawdę nie podjęli jeszcze decyzji o wszczęciu postępowania mającego zakończyć ich formalny związek. Prawnik nie będzie ich ani do tego namawiał, ani też zniechęcał. Poprosi natomiast o podanie pewnych informacji, dotyczą one najczęściej spraw majątkowych oraz dzieci. Potem przedstawi dostępne opcje, ogólnie omówi też szanse na realizację oczekiwań klienta w sądzie. Kancelaria adwokacka to miejsce, które warto odwiedzić nawet wówczas gdy myśl o rozwodzie jest jeszcze mglista. Dzięki uzyskanym tam informacjom podjęcie samodzielnej decyzji przychodzi często o wiele łatwiej.

 

Informacje u źródła

Ludzie często odwlekają podjęcie jakiejś decyzji, ponieważ trudno im przewidzieć ich konsekwencje prawne. Internetowe poszukiwania na własną rękę lepiej sobie darować, ponieważ wiele umieszczonych tam informacji jest niepotwierdzonych, a do tego sprzecznych ze sobą. Kontaktując się z prawdziwym specjalistą zyskuje się natomiast pewność względem jego wiarygodności. Jednorazową poradę prawną można uzyskać już za kilkadziesiąt złotych. Zdarzają się sytuacje, kiedy już po krótkiej rozmowie klient dokładnie wie, co powinien dalej zrobić. Nabiera odwagi do zrobienia kolejnego kroku lub wręcz przeciwnie, przekonuje się, że lepiej odpuścić, ponieważ straty będą większe od potencjalnych zysków.

 

Na szczęście Polacy coraz bardziej przekonują się do korzystania z usług prawnych. Nie czekają aż sprawy potoczą się swoim torem, ale biorą odpowiedzialność za własny los. Dobry adwokat to wówczas cenny sojusznik.