wtorek, 19 lipiec 2011 17:30

Aktywne wakacje, czyli jak spędzić je z pasją?

Okres wakacyjny kojarzy się nam z odpoczynkiem i nieograniczoną ilością wolnego czasu. Czasem prowadzi to do braku pomysłów na jego rozsądne wykorzystanie, a nawet tęsknoty do dawnych obowiązków.

Rozwiązanie dla dzieci i młodzieży przygotowało Centrum Grand Prix, zakładając Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych.

Połączenie czterolatka, włoskiego bolidu wyścigowego oraz 100-procentowego bezpieczeństwa? Okazuje się, że jest to możliwe. Warszawski tor kartingowy Grand Prix, zlokalizowany w centrum handlowym Blue City, otworzył Wakacyjną Szkołę Kierowców Wyścigowych. Każde dziecko powyżej czwartego roku życia może zacząć rozwijać swoje umiejętności i szlifować talent. 

Szybko, ale bezpiecznie

Młodzi rajdowcy mogą trenować na gokartach włoskiej firmy Birel, mającej ponad 50-letnie doświadczenie w branży kartingowej. Możliwość dopasowania każdego elementu bolidu (ustawienia pedałów, kierownicy i fotela) do wzrostu dziecka oraz lekkie i wytrzymałe zderzaki sprawiają, że mały kierowca jest w pełni bezpieczny. Grand Prix jednak na tym nie poprzestaje. Zapewnia dodatkowo każdemu kaski ochronne firmy OMP, która współpracowała z Ferrari, a obecnie pracuje z Lotus Renault.

Bezpieczeństwo gwarantuje również budowa toru. Obiekt został zaprojektowany przez cenionego architekta APA Wojciechowski, zdobywcy tytułu Architekt Roku 2009. Wysokiej jakości nagumowana powierzchnia pozwala na świetną przyczepność pojazdów, a energochłonne bariery niemieckiej firmy Fritzinger & Zimmermann używane są na torach kartingowych na całym świecie.

Prędkość pod kontrolą

Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia również elektroniczna platforma Race Control. Cały obiekt jest objęty monitoringiem, a siedem ekranów umieszczonych na specjalnej konsoli pozwala cały czas kontrolować sytuację przez pracownika toru. Funkcjonuje również system sygnalizacji flagami, dzięki któremu rajdowcy na bieżąco znają sytuację na torze, a ponadto obsługa ma możliwość zdalnego wyłączenia bolidu.

Kompleksowe przygotowanie Szkoła Kierowców daje znacznie więcej niż jedynie możliwość ścigania się. Trening całościowy odbywa się w blokach tygodniowych, w których ilość zajęć praktycznych jest zrównoważona nauką teorii. Przykładowe tematy zajęć to np. „Inteligencja kierowcy”, „Czy mogę zostać mistrzem” lub „Bezpieczeństwo i sygnalizacja”.

Same zajęcia praktyczne dzielą się na konkretne zagadnienia. Profesjonalne przygotowanie obejmuje poszczególne techniki jazdy (np. zakręt podwójny, przyspieszanie i hamowanie, prawidłowa pozycja) oraz ćwiczenia fizyczne.

Zapisy ciągle otwarte

Zajęcia Wakacyjnej Szkoły Kierowców zaczęły się pod koniec czerwca, jednak Grand Prix zachęca do zapisania się w dowolnej chwili. Jest to na pewno ciekawa propozycja spędzenia wakacji, która pozwoli nie tylko zapamiętać je na długo, ale również nabyć nowe umiejętności. Dzięki nim, kto wie czy pewnego dnia młody rajdowiec nie znajdzie się na podium w Monte Carlo, obok Vettela i Kubicy.

© 2013-2020 by SN2.EU