niedziela, 14 kwiecień 2019 13:08

Dlaczego warto posłać dziecko na letni obóz?

Wakacje to okres, w którym dzieci mają dużo czasu wolnego i chcą go w jakiś sposób spożytkować. Co prawda siedząc nawet całe dwa miesiące w domu można się świetnie bawić, spędzając czas na spacerach, boisku wycieczkach rowerowych czy nad jeziorem.

Jeszcze więcej rozrywki przyniosą jednak wszelkiego rodzaju wyjazdy takie jak kolonie letnie czy obozy sportowe.

Obozy sportowe – aktywność i zabawa

    Oprócz tradycyjnych kolonii, dobrym pomysłem na spożytkowanie wakacyjnej przerwy jest posłanie dziecka na obóz sportowy. Tego rodzaju wyjazdy najczęściej skupiają się na jednego rodzaju aktywności – na przykład na grze w piłkę nożną czy w tenisa. Dzieci spędzają więc czas pod opieką doświadczonych trenerów czy instruktorów, którzy poprzez ćwiczenia i rozgrywanie meczów pomagają im jak najlepiej rozwinąć swoje umiejętności. Dzięki zajęciom trwającym po kilka godzin dziennie dwutygodniowy wyjazd na obóz sportowy może przynieść ogromny postęp i sprawić, że po powrocie dziecko będzie o wiele lepsze w danej dyscyplinie. Takie obozy to także sposobność, by poznać inne osoby z tą samą pasją do danego sportu. Wiele ośrodków oferuje także obozy sportowe ze zróżnicowanymi zajęciami, dzięki którym dzieci mogą spróbować wielu aktywności sportowych.  Zalet takich wyjazdów jest jednak znacznie więcej. Dzieci nie tylko doskonalą się w danej dyscyplinie, ale przede wszystkim aktywnie spędzają czas, poprawiają swoją kondycję i wytrzymałość oraz zwiększają świadomość własnego ciała. Wiele aktywności odbywa się też na świeżym powietrzu, co jest dodatkową zaletą – dziecko może w pełni korzystać z wakacyjnej pięknej pogody.

 

Nowe znajomości

     Kolonie letnie to także doskonała okazja, by poznać nowe osoby w podobnym wieku i nawiązać przyjaźnie. Choć takie znajomości nie zawsze daje się utrzymać, gdy nadchodzi rok szkolny, to niewątpliwie dzieci uczą się odnajdywać wśród nowych osób oraz nawiązywać kolejne kontakty, co bardzo przyda się im w przyszłości. Dzięki temu będą bardziej otwarte na świat, pewniejsze siebie i bardziej swobodne w kontaktach międzyludzkich, a z kolonii przywiozą świetne wspomnienia. Warto też pamiętać, że podczas wakacji wiele dzieci wyjeżdża gdzieś z rodzicami czy właśnie udaje się na obozy letnie. Oznacza to, że w razie pozostania w domu na całe dwa miesiące nie zawsze można mieć kolegów do zabawy. Na koloniach ten problem nie istnieje – w jednym miejscu znajduje się wiele dzieci w podobnym wieku, z którymi świetnie można spędzać czas i nigdy się nie nudzić.

Wiele aktywności na jednym obozie

     Zarówno obozy sportowe jak i kolonie łączą w sobie wiele aktywności. Przede wszystkim dzieci wyjeżdżają w inne miejsce i mogą skorzystać z otaczających ich atrakcji – chodzić po górach, odpocząć nad jeziorem czy poopalać się na plaży. Bardzo często w ośrodkach kolonijnych organizowane są też ogniska czy zabawy zespołowe. Czas wolny można natomiast spędzać na innych rozrywkach takich jak gra w szachy czy rzutki albo gra w piłkę nożną i siatkówkę. Tym samym jeden obóz może dostarczyć każdemu dziecku znacznie więcej atrakcji niż całe wakacje spędzone w domu.

Na letnie obozy sportowe zaprasza Sports Club 24 http://sportsclub24.pl

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU