poniedziałek, 13 sierpień 2018 10:28

Jakie zupki dla niemowląt wybrać?

Ustalenie odpowiedniej diety dla maluszka to nie lada wyzwanie. Podstawowym elementem menu niemowlaka jest zupka. Można podać ją już w pierwszych miesiącach życia. Na początku przygotowuje się ją na bazie kilku składników, jednak z czasem należy je sukcesywnie rozszerzać.

 

Zupki dla niemowląt można przyrządzić w bardzo łatwy sposób, który nie sprawi trudności nawet początkującej mamie. Bazą dla ich powstania są warzywa: ziemniak, marchew, pietruszka, burak, por czy seler. Kombinacji jest naprawdę mnóstwo, jednak dziecko należy przyzwyczajać do nowych smaków stopniowo i robić przerwy pomiędzy wprowadzeniem nowego składnika. Dylemat pojawia się wtedy, kiedy decydujemy się na wybór gotowego posiłku. Jakie zupki dla niemowląt będą najlepsze? Należy zwracać uwagę na obecność konserwantów i barwników, ponieważ takie produkty mogą wywołać u dziecka alergię. Drugą istotną rzeczą jest bogactwo witamin i minerałów, które zupki dla niemowląt powinny zawierać. Dzięki temu nasza pociecha będzie mogła cieszyć się zdrowiem.

Różnorodność smaków i aromatów sprawia, że dziecko na pewno wybierze ulubiony smak gotowej zupki, a jeśli którąś z nich będzie jadło niechętnie, wtedy należy sięgnąć po inną propozycję smakową. Ważne jest to, aby zwrócić uwagę czy gotowe zupki nie zawierają soli w składzie. Sól zatrzymuje wodę w organizmie i nie powinno się jej włączać do diety malucha. Idealna zupka dla niemowląt powinna mieć gładką i płynną konsystencję tak, aby nie stwarzała ryzyka zachłyśnięcia. Ponadto zupki krem wspomagają kształtowanie odruchu żucia. Większe kawałki warzyw, ryżu czy mięska powinny się znaleźć w diecie maluszka dopiero od 8. miesiąca życia. Zbilansowana dieta pozwoli na dostarczenie niezbędnych składników odżywczych i odpowiedniej ilości tłuszczu czy białek. Jest to niezwykle ważne dla rozwoju i prawidłowego funkcjonowania dziecka. Zaletą gotowych zupek dla niemowląt jest to, że są umieszczone w poręcznych opakowaniach, które doskonale sprawdzą się na spacerze czy w podróży.

© 2013-2020 by SN2.EU