wtorek, 30 styczeń 2018 15:44

Kiedy zaprowadzić dziecko na pierwszą wizytę do ortodonty?

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest piękny i równy zgryz. Nie tylko ze względów zdrowotnych, ale przede wszystkim estetycznych. W dzisiejszych czasach ze względu na swobodny dostęp do usług stomatologicznych, nierówne zęby są dla dzieci ogromnym powodem do wstydu. Jeszcze większym niż miało to miejsce zaledwie kilkanaście lat temu.

Świadomość tego, jak krzywy zgryz może przyczynić się do drastycznego spadku samooceny dziecka, mobilizuje rodziców do szukania szybkiej pomocy, gdy z zębami zaczyna robić się coś niedobrego. Warto jednak wiedzieć, że pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się zdecydowanie wcześniej niż dopiero w momencie, w którym zauważymy krzywo rosnące zęby.

Kiedy udać się na pierwszą wizytę u ortodonty?

Pierwsza wizyta u ortodonty może odbyć się, gdy dziecko jest we wczesnym wieku przedszkolnym. Wtedy lekarz będzie mógł ocenić rozwój zgryzu i ewentualnie wychwycić pewne nieprawidłowości. Dodatkowo poinstruuje rodziców, na czym polega prawidłowa profilaktyka wad zgryzu. Warto podkreślić, że nawet 80% wad zgryzu bierze się z oddziałujących czynników zewnętrznych. Posiadając wiedzę, co jest szkodliwe, łatwiej temu zapobiec. W wielu przypadkach odpowiednie postępowanie rodziców względem dziecka pozwoliło uchronić malucha przed wadą zgryzu.

Pierwsza wizyta u ortodonty najczęściej odbywa się dopiero wtedy, gdy rodzice zauważają u dziecka pewne nieprawidłowości w budowie lub funkcjonowaniu zgryzu. W tym momencie oczywiście nie jest za późno, ale wtedy zazwyczaj musimy myśleć już o leczeniu, a nie o typowej profilaktyce.

Gdzie zaprowadzić dziecko na pierwszą wizytę?

Wybierając miejsce, w którym odbędzie się pierwsza wizyta ortodontyczna, warto zwrócić uwagę na to, czy w danym gabinecie pracują ortodonci posiadający doświadczenie i dobre podejście do dzieci. Tylko takie osoby zagwarantują nam najlepsze efekty leczenia, a także sprawią, że wizyta nie będzie źródłem stresu, a atrakcją czy przyjemnością. Przykładem takiego miejsca jest centrum stomatologiczne, z którego ofertą można zapoznać się na stronie www.centrum-ortodontyczne.pl.

Wyświetlony 518 razy
© 2013-2019 by SN2.EU