poniedziałek, 11 wrzesień 2017 17:39

Jaki wybrać podgrzewacz do butelek

Nie każda mama zaopatruje się w podgrzewacz do butelek z mlekiem czy słoiczka do jedzenia dla swojej pociechy. Dla jednych jest to przedmiot zupełnie zbędny, inni natomiast nie mogą się bez niego obejść. Warto się jednak mu przyjrzeć, gdyż większość podgrzewaczy oferuje szereg różnych funkcji, bardzo przydatnych w codziennym zajmowaniu się niemowlakiem.

 

Podgrzewacz do butelek– jak i do czego do używać?

Za pomocą podgrzewacza do butelek można podgrzać wodę, w której umieszcza się butelkę, czy też inne naczynie z pokarmem dla dziecka. Wiele firm oferuje, oprócz podstawowych funkcji tego urządzenia, także możliwość rozmrażania, sterylizacji (np. smoczka lub butelki) czy podgrzewania na parze. Są to urządzenia bardzo łatwe w obsłudze i intuicyjne. Temperaturę można regulować za pomocą jednego pokrętła, większość z podgrzewaczy pasuje do różnych rodzajów butelek i słoiczków z jedzeniem. Niektóre podgrzewacze do butelek sygnalizują właściwą temperaturę pokarmów, zabezpieczają jedzenie i płyny przed przegrzaniem oraz automatycznie wyłączają się, gdy woda wyparuje. Zazwyczaj do urządzenia dołączona jest instrukcja w formie tabeli – czyli co i ile czasu podgrzewać.

Podgrzewacz z termostatem

Podgrzewacz do butelek, które ma zainstalowany termostat, utrzymuje stałą temperaturę wody przez jakiś czas, co jest pomocne y w nocy, gdy trzeba szybko cos podgrzać, np. mleko. Nie jest to jednak funkcja priorytetowa, ale dla niektórych bardzo przydatna. Trzeba więc podczas zakupu dokładnie przeczytać specyfikację produktu, aby nie być później zaskoczonym brakiem termostatu.

Podgrzewacz podróżny

Dla tych, co są często w drodze, przemieszczają się z dzieckiem i chcą zapewnić mu ciepły posiłek o określonej porze, proponowane są termostaty podróżne. Charakteryzują się one mniejszymi gabarytami oraz powłoką termostatyczną, zabezpieczającą pokarm przed wychłodzeniem. Można je podłączać do samochodowej zapalniczki lub zasilać z innego źródła, np. zasilaczem. Niektóre standardowe podgrzewacze do butelek mają w obudowie wejścia np. na USB, dzięki czemu bez problemu służą także podczas podróżowania. 

© 2013-2020 by SN2.EU