wtorek, 16 maj 2017 13:04

Koślawość stóp? Wkładka spinująca na pewno rozwiąże ten problem!

Nie ulega wątpliwości, że dla każdego rodzica najważniejsze jest dobro jego dziecka. Już od momentu pojawienia się informacji o ciąży każda matka i ojciec przygotowują się do tego, aby zapewnić jak najlepsze warunki życia dla swojej pociechy. Nie jest to rzecz jasna nic zaskakującego, albowiem dziecko najczęściej jest największym prezentem oraz największą radością swoich rodziców.

Niestety nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli i czasami zdarzają się sytuacje, które są nieprzewidziane i dodatkowo przysparzają sporo problemów. Musimy jednak takim sytuacjom zawsze stawić czoła i się nie poddawać, szczególnie, jeśli chodzi o nasze dzieci.

 

Problemy ze stopami

Wiadomo, że każdy rodzic, który tylko widzi jakiś niepokojący objaw u swojego dziecka najchętniej od razu wybrałby się z tym do lekarza. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdemu zależy na tym, aby dziecko prawidłowo się rozwijało i nie miało żadnych kłopotów ze zdrowiem. Jednym z najczęściej spotykanych problemów jest koślawość stóp, która niestety często mylona jest z płaskostopiem. Należy pamiętać, iż lekarzowi może się zdarzyć postawienie złej diagnozy, dlatego wskazane byłoby jeszcze upewnienie się, iż to na pewno z tym jest problem. Często okazuje się po wykonaniu odbitki stóp, że nie są one płaskie (tylko tak wyglądają), a w rzeczywistości są one nieco wykoślawione. Na szczęście jest na to prosta metoda, która powinni przetestować wszyscy rodzice, u których dzieci stwierdzono właśnie kłopot z koślawością stóp

Wkładki supinujące dla dzieci

Bez dwóch zdań najlepszym rozwiązaniem okazują się być wkładki supinujące dla dzieci, których zadaniem jest ustawić stopę dzieciaka w prawidłowej pozycji poprzez supinację (odchylenie na zewnątrz) pięty. Ogólnie rzecz biorąc w sklepach jesteśmy w stanie znaleźć dwa rodzaje tego typu wkładek, a mianowicie wkładki, jakie działają wyłącznie na piętę oraz takie jakie działają prócz pięty na sklepienie podłużne stopy. Warto zaopatrzyć się w oba rodzaje wkładek, albowiem jedne z nich są większe, a drugie mniejsze, więc warto je wybierać w zależności od butów, w których maluch będzie chodził. Atutem wkładek typu pierwszego jest to, iż nie oddziałują one na sklepienie podłużne stopy, więc jej nie rozleniwiają. Są one jest dobre tylko, jeśli but ma zapiętkę.

Wybór powinien być stricte dopasowany do potrzeb naszego dziecka. Najważniejsze jest, aby nie zdziałać więcej szkód, niż pożytku. Dlatego też konsultacja z lekarzem, bądź osobą mająca wiedzę w tym temacie była by bardzo wskazana.

Czytany 505 razy

Razem przez życie

  • 1