środa, 01 marzec 2017 12:45

Co powinno znaleźć się w szafie niemowlęcia?

Ubranka dla niemowląt cieszą oczy, ale nie zawsze piękne, koronkowe sukienki idą w parze z praktycznością i wygodą maleństwa. Dlatego zostawmy kreacje na wielkie okazje, a na co dzień zadbajmy, by dziecko miało niezbędne elementy garderoby.

 

Malucha w pieluszce będziesz często przebierać. Zamiast za każdym razem zapinać jednoczęściowy śpioch, wypróbuj półśpioch niemowlęcy. To rozwiązanie sprawdzi się także w momencie, gdy dziecku się uleje. Nie musisz zmieniać całego śpiocha, a jedynie kaftanik. Pod połśpioch i kaftanik załóż jednoczęściowe body. Co jeszcze jest niezbędne? Dużo skarpet, gdy maluch nabędzie umiejętność dotykania stóp, zdejmowanie ich stanie się zabawą, tzn: maluch zdejmuje, mama zakłada. Możesz kupić skarpety w kształcie zwierzątka z grzechotkami, które pełnią rolę edukacyjną i zajmą uwagę szkraba.

Problem zdejmowania skarpet rozwiąże półśpioch niemowlęcy, który grzeje stópki, a nie tak łatwo go zdjąć. W dodatku, w przeciwieństwie do rajstop, nie sprawia, że pieluszka z zawartością przylega do pupy niemowlęcej, a zatem chroni przed odparzeniem. Wybieraj dla niemowlęcia odzież bawełnianą, która jest przewiewna, miła w dotyku i chroni przed odparzeniami. To ważne zwłaszcza przy wyborze półśpiochów, które okalają pieluszkę.

Wybieraj ubranka gładkie, nie będą powodować u dziecka dyskomfortu, jak na przykład sztywne hafty. Odcinaj metki, by nie drapały malucha w kark, ponadto staraj się zachować konkretną tonację kolorystyczną - łatwiej będzie ci uzbierać pełne pranie.

W szafie niemowlaka muszą zaleźć się też cieplejsze bluzy, najlepiej rozpinane na suwak. Nieodzowne okażą się pieluszki tetrowe w hurtowych ilościach, ponieważ pozwolą ochronić twoją bluzkę przed ulewaniem. Możesz zdecydować się na pieluchy wielorazowe, które pozwolą zaoszczędzić pieniądze, zadbać o losy Planety i możesz je zachować dla następnego dziecka. Przede wszystkim, nie narażasz niemowlęcia na kontakt z toksycznymi substancjami obecnymi w pieluchach jednorazowych.

Trudy pierwszego roku, wynagradza uśmiech i prawidłowy rozwój niemowlęcia.

© 2013-2020 by SN2.EU