środa, 18 wrzesień 2013 16:38

Lepimy bajkowy świat

Kredki, farby i flamastry to podstawowe akcesoria, wykorzystywane przez maluchy podczas zabawy. Nie jest to jednak jedyna metoda, wspomagająca rozwój kreatywności  u najmłodszych. Doskonałą alternatywą dla standardowych zajęć plastycznych będzie masa papierowa. Masa papierowa pozwala dzieciom rozwijać wyobraźnię.

Jest łatwa  w modelowaniu i stosunkowo długo wysycha, dzięki czemu maluchy mają wystarczająco dużo czasu aby wporwadzać wszystkie poprawki. Po wyschnięciu można ją pomalować farbami w fantazyjne wzory, tworząc przy tym małe dzieła sztuki. Fani wyklejanek mogą ją dla odmiany ozdobić elementami dekoracyjnymi. - Masa papierowa podobnie jak plastelina oraz modelina wspomaga u dzieci rozwój zdolności manualnych - twierdzi Marzena Raczkiewicz, ekspert z firmy MERplus, dystrybutora artykułów plastycznych. – Wspólne modelowanie to również fantastyczny sposób na spędzenie wolnego czasu z naszym maluchem – dodaje.

Masa papierowa firmy JOVI, w przeciwieństwie do tej samodzielnie przygotowanej, nie brudzi i jest gotowa do użytku. Dzięki temu nie musimy do niej dodawać ani wody ani innych składników. Ponieważ jest miękka i bardzo łatwa w modelowaniu mogą z niej korzystać nawet trzylatki.  Aby połączyć ze sobą mniejsze elementy wystarczy delikatnie zwilżyć miejsca styku, a następnie pozostawić do wyschnięcia.

Masa papierowa do modelowania Patmache
•    Zestaw zawiera wyliczoną ilość wody
•    Nietoksyczna
•    Przeznaczone dla dzieci od 3 lat
•    Wyłączny dystrybutor: MERplus
•    Dostępne w opakowaniach 680 g oraz 170 g
•    Cena produktu: 20,36 zł (680 g) 6,09 zł (170 g)


© 2013-2020 by SN2.EU