wtorek, 16 lipiec 2013 18:28

Artykuły dziecięce na wczasy

Każdy rodzic wie o tym, że gdy wyjeżdża się gdziekolwiek z dzieckiem – bagażu jest cała masa. Tego bagażu mamy o wiele więcej, gdy wyjeżdżamy z dzieckiem na wczasy. Torba i niezbędne dla dziecka rzeczy zawierają o wiele więcej
miejsca niż bagaż rodziców razem wzięty. Cóż… dziecko ma swoje potrzeby. Nam może wystarczyć mniejsza liczba ubrań i/lub kosmetyków. O czym w tym szale trzeba pamiętać?

Cudów nie ma – łatwo nie będzie, a rzeczy niezbędnych jest naprawdę dużo i nie ma nawet nad czym się zastanawiać, czy maluchowi będzie to potrzebne, czy jednak bez tego się obejdzie.

Artykuły dziecięce, które musimy ze sobą zabrać, są oczywiście różne w zależności od tego, czy zabieramy ze swoją niemowlaka, czy też już nieco starsze dziecko. O wiele łatwiej mają rodzice, których dziecko potrafi już korzystać samodzielnie z toalety i nie potrzebuje wózka.  Odpada wtedy zabieranie ze sobą nocnika (lub nakładki na toaletę) oraz wózka i wszystkich akcesoriów z nim związanych (np. parasol przeciw słońcu, folia na deszcz, pompka do kółek).

Natomiast niezależnie od wieku należy zabrać dla dziecka o wiele więcej ubranek niż przewidywana liczba dni urlopu. Należy pamiętać o zmienności pogody i tego, że pewnie maluch będzie ciągle w ruchu, dlatego jego ubranka muszą być wygodne i przewiewne.

Pod żadnym pozorem nie można zapomnieć o ulubionej zabawce dziecka oraz jego przytulance. Żadna nowa zabawka na długo nie zastąpi tej jedynej. Warto też zadbać o to, by dziecko miało co robić w trakcie podróży, która jest dla niego o wiele trudniejsza do zniesienia niż dla dorosłych. Świetnie sprawdzi się tutaj płyta z muzyką dla malucha oraz zestaw do rysowania z twardą podkładką. W końcu – im przyjemniejsza podróż będzie dla malucha, tym przyjemniejsza będzie i dla nas. wisienka http://artykuly.marleny.pl

© 2013-2020 by SN2.EU