środa, 22 maj 2013 14:35

Jakie baterie wybrać do zabawek Twojego dziecka?

Dużymi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Już czas przygotować maluchowi super niespodziankę. Robot, zdalnie sterowany samolot, czy ruchomy pluszak z pewnością wywołają uśmiech na twarzy dziecka. Interaktywne zabawki cieszą się obecnie dużą popularnością. Kupując taki prezent musisz jednak pamiętać o zaopatrzeniu go we właściwe baterie.

Nie chcesz przecież zobaczyć rozczarowania na twarzy dziecka, kiedy wymarzony robot nagle przestanie działać. Poniżej znajdziesz odpowiedź, które baterie najlepiej pasują do zabawek elektronicznych Twojego malucha.

Kupujemy baterie do nowej zabawki
Do zasilenia dziecięcych zabawek potrzebujemy najczęściej tzw. „paluszków”. Warto, jednak każdorazowo sprawdzić w jakim rozmiarze są baterie wymagane do właśnie kupionego sprzętu. Taka informacja powinna znajdować się na opakowaniu zabawki lub w miejscu, gdzie wkłada się baterie.

Baterie oprócz różnych rozmiarów różnią się między sobą również wydajnością. Obecnie najczęściej używane są baterie alkaliczne, spośród których można wybrać te najodpowiedniejsze do swojego sprzętu. Otóż baterie alkaliczne różnią się między sobą mocą i polecane są do różnego typu urządzeń. Przykładowo, Energizer oferuje aż 3 typy baterii alkalicznych, które są rekomendowane do urządzeń o różnym stopniu zużycia energii - podstawowe baterie alkaliczne Energizer z technologią PowerSeal do urządzeń codziennego użytku, baterie Ultra+, które działają do 40% dłużej1 i baterie Energizer Maximum z technologią PowerBoost, które działają aż do 70% dłużej1 w porównaniu do podstawowych baterii alkalicznych. Dobór odpowiednich baterii przedłuża życie zabawki i pozwala zaoszczędzić pieniądze na częstej wymianie baterii.

Na rynku dostępne są także baterie węglowo-cynkowe, które są w prawdzie najtańsze, ale zdecydowanie mniej wydajne. Baterie tego typu są to pierwsze baterie, które pojawiły się na rynku, dlatego ich skład, jak i konstrukcja sprawiają, że są one zdecydowanie mniej wydajne niż baterie alkaliczne czy litowe.

Jakie baterie do zdalnie sterowanego autka

Baterie alkaliczne doskonale nadają się do wszelkiego rodzaju zabawek czy gadżetów o średnim i wysokim zużyciu energii. Chodzi tu m.in. o zdalnie sterowane samochody, samoloty, chodzące lalki, czyzabawkowe instrumenty muzyczne.
Dodatkowo, jeśli spodziewasz się, że zakupiona zabawka będzie cieszyła się zainteresowaniem dziecka tylko przez chwilę, warto wybrać baterie z dłuższym okresem przydatności, na przykład baterie Energizer z technologią PowerSeal, które zachowują moc aż do 10 lat2, dzięki czemu nie musisz się martwić, że zapomniana zabawka nie zadziała po kilku miesiącach.  

Przenośna konsola do gier bez częstej wymiany baterii
Część urządzeń i interaktywnych zabawek szczególnie, tych ultra-nowoczesnych czy hi-tech m.in. konsole do gier czy dziecięce laptopy, należy do urządzeń cechujących się wysokim zużyciem energii. Co to oznacza dla rodzica? Częstą wymianę baterii, a co za tym idzie, większą ilość pieniędzy wydawanych na zasilanie zabawek.  Dlatego warto do urządzeń zasilanych na baterie, które charakteryzują się szczególnie dużym poborem mocy, kupić baterie alkaliczne o większej wydajności na przykład wspomniane już Energizer Maximum z technologią PowerBoost.

Rozważając zakup baterii należy wziąć pod uwagę, nie tyko cenę, ale także rozmiar i wydajność baterii. Dodatkowo, należy pamiętać, że wydajniejsze baterie oraz ich większa zdolność do zachowywania mocy przez długi czas, to mniej zużytych baterii i mniej odpadów szkodliwych dla środowiska. Dłuższa żywotność baterii pozytywnie wpływa także na nasz domowy budżet.

Energizer. Więcej energii, mniej zużytych baterii. That’s positive energy!

© 2013-2020 by SN2.EU