poniedziałek, 12 październik 2020 11:16

Połączenie salonu i jadalni w jednym wnętrzu. Sposób na salon urządzony z jadalnią.

projekt salonu połączonego z jadalnią projekt salonu połączonego z jadalnią

Salon i jadalnia w jednym pomieszczeniu w naszych mieszkaniach to obecnie bardzo często stosowane rozwiązanie. I choć połączenie salonu z jadalnią jest bardzo dobrym rozwiązaniem i ma wiele korzyści to urządzenie strefy jadalnianej w salonie może okazać się nie małym wyzwaniem aranżacyjnym.

W artykule podpowiemy na co zwrócić uwagę podczas urządzania salonu z jadalnią. Ile miejsca potrzebujesz na stół z krzesłami by cieszyć się komfortowym wnętrzem salonu połączonego z jadalnią.

 

Projektowanie salonu i jadalni tylko z pozoru wydaje się być proste. Musimy bowiem zadbać o ergonomię, funkcjonalne zagospodarowanie wnętrza ale także o wystrój salonu z jadalnią, który powinien być spójny. Zastanawiasz się jak urządzić jadalnie w salonie w swoim mieszkaniu czy domu? Aranżacja salonu z jadalnią musi być dobrze przemyślana i zaplanowana pod każdym względem. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na oddzielny salon i jadalnie choć i świadomie dziś  odchodzimy też od takiego rozwiązania najczęściej urządzamy jadalnie w salonie. Bez względu na to z jakim wnętrzem mamy do czynienia to  kluczowe w aranżacji strefy jadalnianej jest odpowiednio dobrany stół i krzesła jak również oświetlenie nad nim. Wybór stołu do jadalni w salonie powinien być podyktowany naszym stylem życia i potrzebami związanymi z korzystaniem ze stołu.

Jadalnia w salonie: stół w salonie z jadalnią 

Dla każdego z nas stół może mieć różne zastosowanie oczywiście poza funkcją spożywania posiłków. Jednym będzie dodatkowo służył do pracy, inni przy stole prowadzą życie rodzinne na przykład grając w gry, odrabiając z dziećmi lekcje. Wielkość i kształt stołu powinien więc być dopasowany do potrzeb domowników, ilości osób na co dzień z niego korzystających  jak również do metrażu wnętrza w jakim będzie się znajdował. Jeżeli często przyjmujemy gości czy organizujemy spotkania rodzinne podczas których dużo czasu spędzamy przy stole ale na co dzień nie potrzebujemy przy nim dużo miejsca wybierzmy stół rozkładany. W ten sposób oszczędzamy miejsce a w miarę potrzeb rozkładając go spokojnie zmieścimy większą ilość osób .

Jaki wybrać rozmiar stołu? ile potrzebujemy miejsca na stół i krzesła w salonie z jadalnią?

Rozmiar stołu w salonie z jadalnią to jedna kwestia, druga niezwykle istotna to ilość miejsca potrzebnego na swobodne wysuniecie krzesła by w sposób komfortowy móc zasiąść i wstać od stołu. Minimalna powierzchnia jaka musimy dodatkowo zaplanować to 55 cm. Przy stole natomiast ilość potrzebnego miejsca dla jednej osoby na swobodne spożycie posiłku to 60-70 cm x 40 cm. Jaki w takim razie wybrać rozmiar stołu dla czterech i sześciu osób ?

  • stół dla 4 osób prostokątny : min. 80 cm szerokości i 120-140 cm długości
  • stół dla 4 osób kwadratowy: minimum 90 cm średnicy
  • stół dla 6 osób prostokątny: min 90 cm szerokości i 160 cm długości
  • stół dla 6 osób kwadratowy : min. 120 cm średnicy

Salon urządzony z jadalnią. Pomoc projektanta wnętrz może okazać się nieoceniona.

Urządzasz jadalnie w salonie? jesteśmy  jak najbardziej na tak ale pod warunkiem, że zrobisz to z głową i smakiem. Aranżacja salonu i jadalni w jednym pomieszczeniu wymaga wiedzy, zmysłu i odrobiny sprytu. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Projektant wnętrz znajdzie rozwiązanie na urządzenie wnętrza salonu połączonego z jadalnią nie tylko pod względem wystroju ale i najbardziej optymalnego układu funkcjonalnego. Decydując się na projekt salonu połączonego z jadalnią po pierwsze widzisz na wizualizacji jaki będzie wyglądało Twoje wnętrze. Po drugie zyskujesz pewność, że zostało zaprojektowane funkcjonalnie co przełoży się na Twój komfort przebywania w nim.  Po trzecie wbrew pozorom oszczędzasz pieniądze i czas. W dzisiejszych czasach nie musimy biegać po biurach projektowych ponieważ projekt wnętrza możemy zamówić przez internet a usługa wykonywana jest zdalnie. Szukając firmy, która zapewni Ci profesjonalne podejście i obsługę oraz wykona dla Ciebie najlepszy projekt wnętrz dopasowany do Ciebie i Twoich potrzeb zapoznaj się tutaj https://e-wystroj-wnetrz.pl/ z ofertą firmy Fabryka Projektów. Sprawdź bogate portoflio, zajrzyj na blog na którym znajdziesz wiele aranżacji wnętrz jak również artykułów na temat urządzania wnętrz.

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU