czwartek, kwiecień 18, 2024
czwartek, 26 marzec 2020 12:18

Żywica na balkon – alternatywa dla drogiego remontu

Żywica na balkon Żywica na balkon

Nawierzchnia Twojego balkonu nie wygląda już zbyt dobrze? Nie chcesz jednak decydować się na kosztowny remont? Pomyśl o położeniu żywicy, która dobrze zabezpieczy balkon i nada mu atrakcyjny wygląd/.

Posadzka żywiczna – co to jest?

Posadzki żywiczne są jedną z ostatnich nowości, która dostępna jest na rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych. To specjalnego żywica poliuretanowa, która posiada płynną formę, a po zastygnięciu tworzy na powierzchniach trwałe, elastyczne powłoki. Aktualnie posadzki żywiczne stosowane są w wielu przestrzeniach, w tym między innymi we wnętrzach domów, mieszkań, obiektów komercyjnych i użytkowych. Także można wybrać je go wykończenia nawierzchni na zewnątrz budynków, na przykład dachu, tarasu czy balkonu. 

Dlaczego warto wybrać żywicę na balkon?

Posadzki żywiczne posiadają wiele zalet, które powodują, że są on atrakcyjną alternatywą dla innego rodzaju nawierzchni. Można nakładać je w nowych budynkach, a także w tych starszych w ramach prac remontowych. Taka żywica na balkon - https://durodach.pl/zywica-balkon-taras-sprytna-alternatywa-plytek/ może być nałożona bezpośrednio na podłoża z betonu czy z płytek ceramicznych, dlatego nie jest konieczny kompleksowy remont, a prace można wykonać szybko i sprawnie. 

Główne zalety posadzek żywicznych na balkon:

  • elastyczność powierzchni, a tym samym wysoka trwałość i wytrzymałość
  • brak połączeń i spoin w nawierzchni
  • odporność na czynniki pogodowe
  • szybka i łatwa aplikacja
  • proste czyszczenie
  • estetyczny wygląd
  • właściwości antypoślizgowe

Te zalety powodują, że obecnie żywica na balkon jest coraz częściej wybieranym sposobem na odnowienie nawierzchni balkonu. 

Jak wykonuje się nawierzchnie żywiczne na balkonie?

Aby poprawnie wykonać posadzkę żywiczną na balkonie, konieczne jest odpowiednie przygotowanie nawierzchni przez jej oczyszczenie, wyrównanie i ewentualne miejscowe naprawy dziur, ruchomych elementów. Następnie uszczelnia się miejsce połączenia ściany z płytą balkonu, gruntuje się podłoże i nanosi membranę. Można zrobić to wałkiem, pędzlem albo metodą natryskową. Zatem żywica na balkon to atrakcyjna alternatywa dla innych metod wykończenia balkonu!

Media