wtorek, 04 czerwiec 2019 18:10

Pellet drzewny w niskich cenach – hurtownia pelletu

Hurtowania pelletu Tarskol Hurtowania pelletu Tarskol

Popularność kotłów na biomasę systematycznie rośnie, co nie dziwi zważywszy na fakt, że nowoczesne urządzenia grzewcze działają niemal bezobsługowo przez długi czas. Tym, co może niekorzystnie wpłynąć na pracę kotła jest złej jakości paliwo. Z tego powodu przed zakupem dużej ilości pelletu drzewnego warto sprawdzić, czy hurtownia pelletu sprzedaje granulat w pojedynczych workach, a tym samym daje możliwość wcześniejszego przetestowania paliwa.

 

Ogrzewanie pelletem – zalety

Pellet to paliwo pochodzenia naturalnego. Powstaje z substancji roślinnych pochodzących z rolnictwa lub leśnictwa. Największą popularnością cieszy się w Polsce pellet drzewny, który produkuje się z niezanieczyszczonych odpadów tartacznych.

Ogrzewanie pelletem ma wiele zalet. Przede wszystkim nie przyczynia się do powstawania szkodliwego smogu. Jeżeli hurtowania palletu (zobacz Tarskol) sprzedaje wysokiej jakości paliwo, jednocześnie zapewnia, że w procesie spalania dochodzi do ograniczenia do minimum poziomu emisji do atmosfery szkodliwych substancji, natomiast emisja dwutlenku węgla jest równa zeru. Poza tym pellet nie brudzi i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu (pachnie drewnem), dlatego utrzymanie kotłowni w czystości nie jest problematyczne, nawet jeśli będziemy składować w niej duże ilości paliwa. W procesie spalania pelletu powstaje też niewielka ilość popiołu, zatem nie ma potrzeby częstego zaglądania do popielnika. W tym miejscu warto dodać, że popiół ten jest cennym nawozem roślinnym.

Pellet to paliwo o wysokiej wartości opałowej, dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla ogrzewania gazowego, olejowego oraz tradycyjnych kotłów węglowych. Umożliwia efektywne ogrzewanie domu, budynku firmowego czy obiektu użyteczności publicznej, przy czym można go zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Niska cena nie świadczy o złej jakości opału. To, czy mamy do czynienia z dobrej jakości paliwem, można łatwo ocenić w inny sposób.

Jak sprawdzić czy hurtownia pelletu sprzedaje dobre paliwo?

Każdy producent pelletu udostępnia informacje na temat parametrów jego produktu (wilgotność, kaloryczność, zawartość popiołu, średnica granulatu), dzięki czemu możliwe jest zestawienie ich z parametrami uznawanymi za wzorcowe. Informacje umieszczone na workach oczywiście mają znaczenie, ale najwięcej informacji na temat jakości pelletu dostarcza wnikliwa analiza barwy i struktury granulatu. Dobrej jakości paliwo ma jednolitą barwę i gładką powierzchnię, żadne niesprasowane resztki nie powinny być widoczne. Poza tym granulki mają jednolitą wielkość, są zwarte i pachną drewnem.

Dobrej jakości pellet można kupić w bardzo korzystnych cenach w hurtowniach, które produkują paliwo z własnych odpadów tartacznych. Ci, którzy obawiają się zamawiania dużych ilości pelletu (na palecie mieści się ponad 60 worków) bez wcześniejszego sprawdzenia jakości paliwa, mogą złożyć zamówienie na kilka worków i przetestować produkt we własnym kotle grzewczym.

© 2013-2020 by SN2.EU