wtorek, 21 maj 2019 13:31

Ciekawe kuchenne gadżety

Pomysłowość ludzka nie zna granic i cały czas powstają coraz to nowsze wynalazki i gadżety, których celem jest ułatwienie nam życia. Rzecz jasna, niektóre są zupełnie nietrafione i szybko przepadają na bezlitosnym rynku (uprzednio stając się na chwilę przedmiotem żartów). Wiele z nich to jednak tak fantastyczna podpora w codziennych obowiązkach, że po jakimś czasie ich używania ciężko zrozumieć, jak można było bez nich w ogóle funkcjonować.

 

Sprytne gadżety i urządzenia można znaleźć właściwie w każdym zakątku domu czy mieszkania, dzisiaj przyjrzymy się jednak kuchni. Jakby na to nie patrzeć, pomieszczenie to jest miejscem pracy - a tam, gdzie się pracuje, ważna jest szybkość, efektywność oraz dobra organizacja i oszczędność miejsca. Wiele z tych przedmiotów ma na celu usprawnienie jednej z tych rzeczy – patera na owoce pomaga na przykład oszczędzać miejsce a podgrzewany nóż przyspiesza pracę.

Łyżka przewodząca ciepło

Kiedy próbujemy podawać lody prosto z zamrażarki, bywa tak, że niczym rzeźbiarz dłubiemy dłutem w substancji twardej jak kamień. Alternatywą dla tego męczącego łupania jest powolne skrobanie powierzchni lodów. Obu tym opcjom daleko do komfortu, wygody i efektywności, dlatego osoby, które chciałyby usprawnić ten proces, powinny zainteresować się innowacyjną miarką przewodzącą ciepło ciała użytkownika. Przechodzi ono poprzez uchwyt do krawędzi czerpaka, co zapewnia szybki i łatwy dostęp do lodów.

Nóż przewodzący ciepło

Równie problematyczne może być cięcie zimnego masła. W sukurs przychodzi nam tutaj nóż używający tej samej technologii, co opisana powyżej łyżka do lodów. Dzięki temu fantastycznemu gadżetowi będziemy mogli wreszcie organoleptycznie sprawdzić prawdziwość powiedzonka "wejść jak ciepły nóż w masło". Co ciekawe, nożem tym można kroić nawet lód – chociaż to raczej ciekawostka niż coś szalenie przydatnego w kuchni.

Patera na owoce

Patera na owoce nadaje się nie tylko do kuchni, ale również do pokoju gościnnego. Istnieje niezliczona ilość projektów pater, ale najbardziej praktyczne wydają się być te piętrowe. To świetny sposób na przechowywanie owoców, który nie tylko oszczędza nam sporo miejsca, ale również eksponuje owoce w atrakcyjny sposób i sprawia, że łatwo jest po nie sięgnąć. Zważywszy na to, że ze względu na nasze zdrowie powinniśmy spożywać dużo owoców, patera powinna pojawić się w każdej kuchni.

Gogle do krojenia cebuli

Wszyscy doskonale znamy te niezamierzone sesje płaczu, które zaczynają się kiedy siekamy cebulę. Te gąbkowe, pochłaniające enzymy gogle są kluczem do krojenia cebuli bez łzawienia. Są również bardzo dobre do blokowania dymu i innych oparów kuchennych.

Siekacz cebuli

Jeśli mimo wszystko nie chcemy zasłaniać oczu, ale płakanie też nie jest nam w smak, to możemy po prostu ukryć cebulę. Na rynku istnieje wiele rozdrabniaczy do cebuli, które pozwalają posiekać ją bezpośrednio w pojemniku. Zmniejsza to opary cebuli i pomaga zminimalizować łzy.

© 2013-2020 by SN2.EU