środa, 08 maj 2019 17:53

Impregnat do kamieni naturalnych może chronić nawet przez 6 lat

Kamienie naturalne charakteryzują się dużą trwałością oraz ładnym wyglądem, stąd też są bardzo chętnie wybierane na elewacje czy przydomowe altanki. Wybór wśród kamieni naturalnych jest dość spory, ale najczęściej wybierane są piaskowce, lekkie wapienie i dolomity - szczególnie w odniesieniu do elewacji.

Z kolei na schody, parapety czy posadzki chętnie sięgamy po granity. Odznaczają się one wyjątkową trwałością ze względu na swoją twardość... Ale każdy kamień naturalny, niezależnie od wytrzymałości i innych czynników wymaga odpowiedniej ochrony, a zatem impregnacji. Jest ona ogromne ważna, jeżeli chcemy przez długie lata cieszyć się pięknymi, zadbanymi kamieniami.

Impregnat do kamieni naturalnych jest niezwykle łatwy w aplikacji oraz wydajny, a jego działanie jest nieocenione. To jemu zawdzięczamy bowiem zabezpieczenie powierzchni przed brudem i działaniem różnego rodzaju negatywnych czynników. Ponadto musimy mieć na uwadze to, że kamień znajdujący na zewnątrz, narażony jest na wahanie temperatur, zmiany warunków atmosferycznych, a zatem deszcz, mróz, wilgoć, a to wszystko możemy przyczynić się do erozji i pogorszenia kondycji kamienia. Żeby temu zapobiec wystarczy zaopatrzyć się w impregnat do kamienia i zastosować go zaraz po zakończeniu prac budowlanych. Warte podkreślenia jest to, że jednak aplikacja potrafi stanowić skuteczną ochronę nawet przez sześć lat. Dlatego też nie powinniśmy zastanawiać się nad tym, czy impregnat do murów kamiennych jest godny uwagi, bo bez wątpienia tak jest! 

Wysokiej jakości impregnat do kamieni naturalnych, jaki dostępny jest w naszej ofercie chroni przed występowaniem plam, nalotów, jak również zapobiega wnikaniu wody i wilgoci w strukturę kamienia. Mówiąc językiem obrazowym, padający deszcz czy strumień wody po prostu spływa po powierzchni kamienia, nie przedostając się do jego wnętrza... Impregnaty do kamieni naturalnych można kupić w tak zwanej wersji podstawowej lub na mokro. Ten drugi preparat różni się tym, że pozostawia na kamieniu połysk, który daje złudzenie tego, że materiał jest mokry. Ma to na celu przede wszystkim wydobycie głębi koloru kamienia, który po zastosowaniu impregnatu na mokro jest dużo bardziej intensywniejszy. Doskonale sprawdza się w przypadku kamieni jasnych, których kolor chcemy bardziej wyeksponować, jak również ciemnych, które impregnując na mokro dodatkowo podkreślimy. 

Sposób impregnacji kamieni naturalnych

Impregnat do kamieni naturalnych Nanostone Rock to wysoka jakość, która sprawia, że tylko jedna warstwa produktu wystarczy do tego, aby skutecznie chronić kamień nawet przez sześć lat. Sposób impregnacji jest bardzo łatwy, ponieważ wystarczy rozrobić preparat z wodą i spryskać nim kamienie. Z jednego opakowania środka do impregnacji, którego objętość wynosi 5 litrów, możemy zaimpregnować powierzchnię liczącą aż 40m2. A zatem jest to wydatny, prosty i skuteczny sposób na piękne kamienie przez lata! Wypróbuj Nanostone Rock i sam się przekonaj o jego wysokiej skuteczności!

© 2013-2020 by SN2.EU