wtorek, 30 kwiecień 2019 15:29

Styl skandynawski na drutach

Styl skandynawski coraz bardziej zyskuje na popularności. W okresie zimowym skandynawski szyk to częsty widok na naszych ulicach. Dodatki rodem z mroźnej północy są coraz popularniejszym elementem stylizacji. Dlaczego by nie przenieść tego stylu do wystroju mieszkania?

Czym cechuje się styl skandynawski

Ze względu na swoje pochodzenie rodem z mroźnej północy, styl ten jest zarazem chłodny i minimalistyczny, jednocześnie przełamany cieplejszymi akcentami.

W wystroju wnętrz jego najważniejszą cechą jest nadanie pomieszczeniom bardziej przytulnego efektu.

Głównymi barwami występującymi w tym stylu są beże, biel i błękit. Pomieszczenia są zazwyczaj jasne i przestronne. Meble zazwyczaj wkomponowują się w białą stylistykę lub są wykonane z litego drewna. Zwykle stosuje się mało ozdobnych dodatków. Główną cechą pomieszczeń urządzonych w tym stylu ma być wygoda ich użytkowania oraz skromna elegancja.

Styl skandynawski na drutach

Większość elementów wyposażenia pomieszczeń oraz dodatków można z łatwością kupić w Internecie lub sklepach wielkopowierzchniowych. Jednak wykonanie elementów dekoracyjnych z użyciem szydełka wcale nie jest trudne. A sznurki bawełniane potrafią zdziałać cuda. Wymaga jedynie odrobiny wolnego czasu i samozaparcia.

Jak więc wpasować się w styl skandynawski na drutach? Można wykonać własnoręcznie np. narzutę na kanapę. Do jej stworzenia warto wykorzystać wełnę, jeśli marzy nam się gruba i ciepła ozdoba. Dodatkowym elementem dekoracyjnym mogą być sznurki bawełniane wplecione przy użyciu szydełka.

Styl skandynawski na drutach to również różnego rodzaju dywaniki. Warto w tym przypadku stosować włóczkę akrylową, gdyż jej koszt jest stosunkowo nieduży, co umożliwia wykonanie z pomocą szydełka, egzemplarzy pokaźnych rozmiarów. Dodatkowo warto wkomponować sznurki bawełniane.

Kolejnym pomysłem na wpasowanie się w ten styl, a zarazem nadającym mu nieco więcej przytulności jest stworzenie poszewek na poduszki. Najlepiej byłoby, gdyby stanowiły one komplet z pledem, jednocześnie mając inną kolorystykę np. szaro-granatowe poszewki poduszek i jasnoszary pled.

© 2013-2020 by SN2.EU