środa, 17 kwiecień 2019 16:08

Jak wyróżnić swój dom? Kowalstwo artystyczne i bramy kute w XXI wieku

Ludzie coraz mocniej prześcigają się w tym co nowoczesne – modern, każdy chce się wyróżnić na swój sposób, zostać zauważonym. Jednak istnieje inny sposób żeby to zrobić, a jest nim niejako cofnięcie się w czasie, do form kiedyś pospolitych, ale już dawno wypartych we współczesnym świecie, które na nowo odkrywają swoje piękno.

 

Kowalstwo artystyczne

Mowa jest o kowalstwie – czyli o ręcznie kutych elementach zdobniczych, dzięki którym nasze domy, ogrody, bramy i praktycznie każdy inny element wystroju nabiera swojego niepowtarzalnego wymiaru. Praktycznie nie do podrobienia i skopiowania, gdy praca kowala jest nacechowana indywidualnością.

Z jednej strony piękno, coś nietuzinkowego, a z drugiej twarda, surowa stal, która pozostanie z nami na wiele lat, a nawet nas „przeżyje”. Długi czas trwania elementów kutych, wiąże się również z długim czasem ich powstawania, gdyż sama produkcja zajmuje sporo czasu, w końcu każdy element jest ręcznie wykonywany, jak również ilość specjalistów na rynku jest bardzo mała, a chętnych na elementy kowalstwa artystycznego coraz więcej, więc nikogo nie dziwi wielomiesięczne oczekiwanie na produkt swoich marzeń.

Wytwory kowalstwa artystycznego

Najczęściej wykonuje się bramy kute, ogrodzenia i furtki, które nadają naszej posesji charakterystyczny wygląd starannie zaaranżowanego domostwa. Innym eleganckim wyborem są balustrady kute, które w odróżnieniu od bram i ogrodzeń pięknie prezentują się wewnątrz domu. Stylowe poręcze na schodach albo balustrada na balkonie – gwarantują wytrzymałość, a tym samym bezpieczeństwo na wszystkich domowników.

Prawdziwa pracownia kowalstwa artystycznego, prowadzona przez pasjonata młota, kowadła i gorącej stali specjalizuje się również w pracach na specjalne zamówienie. Artysta taki wykona wszystko to, co klient sobie zamarzy, wykuwając jego ulotną wizję w stali na lata.

Kowalstwo Artystyczne Gdańsk

Wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, ale również z całej Polski oraz klientów zagranicznych zapraszamy po powyższego linka w celu zaznajomienia się z ofertą Patryka Wojowskiego i jego pracowni kowalstwa artystycznego.

© 2013-2020 by SN2.EU