czwartek, 22 luty 2018 14:41

Odpowiednie żyrandole do Twojego domu

Żyrandole to pewien rodzaj światła, który nadaje blasku i uroku salonom, kuchniom, korytarzom i innym pokojom. Dodatkowo żyrandole często posiadają ozdobne oprawy, które przyciągają wzrok i dodają uroku dla całego pomieszczenia. Żyrandole umieszczane są na suficie zazwyczaj w punkcie centralnym, dzięki temu sprawiają, że pomieszczenie staje się bardziej eleganckie i wyrafinowane. 

Sklepy z oświetleniem oferują przeróżne rodzaje żyrandoli, można w nich znaleźć żyrandole w różnych kształtach (abstrakcyjne, cylindryczne, globusy). Większość z żyrandolu posiada specjalne wykończenia wykonane ze złota, srebra, miedzi, chromu matowego, mosiądzu, niklu, aluminium lub innych materiałów. Wybór żyrandola zależy głownie od indywidualnych preferencji klienta oraz wysokości posiadanego budżetu.

Jak wybrać właściwy rozmiar żyrandola?

Zanim wybierzemy odpowiedni żyrandol musimy przemyśleć, gdzie chcemy go zainstalować i określić jego rozmiar. Żyrandole do jadalni powinny być mniej więcej 30 centymetrów mniejsze od powierzchni stołu jadalnego. Oprócz tego żyrandol powinien mieć, co najmniej 4 stopy odległości od ścian pomieszczenia. Dzięki tym wskazówkom otrzymasz żyrandol, który doskonale wypełni przestrzeń bez jej przepełnienia. W przypadku mniejszych pomieszczeń i mniejszych stołów można skorzystać z oświetlenia wiszącego. W salonach oraz przedpokojach poleca się zachowanie dla każdej stopy sufitu wysokość 8 centymetrów wysokości żyrandola.

Jak odpowiednio powiesić żyrandol?
Znalezienie właściwej wysokości żyrandola może być dość problematyczne. Chyba, że dobrze znamy wymiary pomieszczenia i chcemy wykonać odpowiednie obliczenia. 
Kiedy mamy do czynienia z jadalnia oraz wiszącym żyrandolem i standardowym stołem to spód żyrandola powinien wisieć około 30 centymetrów nad stołem.

W przypadku zawieszania dużego i ciężkiego żyrandola można skorzystać z klamry legarowej nad skrzynką połączeniową, aby pomóc w przenoszeniu ciężaru. Duże żyrandole wymagają więcej pracy, dlatego warto zatrudnić profesjonalnego elektryka, aby wykonał taką instalację.

W przypadku tradycyjnych wzorów żyrandoli można dodać ozdobną linkę lub osłonę łańcucha, aby uzyskać estetyczny i ładniejszy wygląd. Kiedy wieszasz żyrandol z łańcuchem, przycinaj łańcuch do wymaganej wysokości zawieszenia. Zrób to samo z wisiorami zawieszonymi na sznurku. Lądowiska i wejścia mają zwykle wysokie sufity, które są idealne na wysokie żyrandole.

Trendy panujące wśród żyrandoli 
Różnorodne trendy wśród żyrandoli często ustalają znane marki oświetleniowe. Zakupując żyrandole można wybrać zagraniczny sklep internetowy i zdecydować się na modny oraz światowej sławy żyrandol. Wiele sklepów internetowych dodatkowo oferuje bezpłatną wysyłkę oraz możliwość zwrotu.

Wybór rodzaju żyrandola zależy od preferencji klientów, niektórzy stawiają na żyrandole eleganckie o luksusowym wyglądzie i kształcie. Wybierają żyrandole tworzone z kryształów, brązu, mosiądzu, złota, srebra, aluminium lub innym materiałów. Obecnie dużą popularnością cieszą się drewniane żyrandole, nadają świeżego wyglądu nowoczesnej i inspirowanej gospodarstwem przestrzeni. 
Najczęściej wybieranymi modelami żyrandoli są:

  • żyrandole współczesne

  • żyrandole przejściowe

  • żyrandole tradycyjne

  • żyrandole szklane

  • żyrandole kryształowe

  • żyrandole z diodami

Współczesne żyrandole
Nowoczesne żyrandole są połączeniem wyjątkowego wzornictwa oraz wyrafinowania. Zazwyczaj mają szklaną strukturę i przypominają tradycyjne żyrandole. Bardzo dobrze odnajdują się w sypialniach, salonach i korytarzach.

Duży sukces na rynku oświetleniowym odniosły żyrandole z kryształami Swarovskiego oraz lustrzaną stalową strukturą. Tego typu żyrandole wyglądają bardzo elegancjo, a światło pochodzące z nich wygląda na nadające się do pałacu ze względu na demonstracyjną kompozycję. 

Futurystyczne żyrandole LED
Żyrandole LED doskonale uzupełniają nowoczesny wygląd i wystrój domu. Odznaczają się wyszukanymi i niespotykanymi w świecie wzorami, które nadają specyficzny charakter pomieszczeniu, w jakim się znajdują. Przykładami są żyrandole z przypominającymi kroplami rtęci zawieszonymi w powietrzu lub żyrandole wykonane z odlewu ciśnieniowego z aluminium w połączeniu z odblaskowymi elementami termoplastycznego materiału. Oprawa oświetleniowa w takich żyrandolach wygląda bardzo futurystycznie. Dodatkowo kamienie, krople lub inne ozdoby delikatnie odbijają świtało i dają fantastyczny efekt.

Żyrandole ze szkła 
Żyrandole ze szkła mają charakterystyczne wzornictwo i odznaczają się futurystycznym wyglądem. Można znaleźć mnóstwo szklanych żyrandoli wykonanych przez renomowanych projektantów światowych marek. Szklane żyrandole wyglądają pięknie w każdym pomieszczeniu i dodatkowo pasują do wszystkich kolorów oraz wystroju.

Więcej żyrandoli znajdziecie na: https://www.sklep.kaja.com.pl

© 2013-2020 by SN2.EU