piątek, czerwiec 02, 2023
czwartek, 16 listopad 2017 11:37

Jakie rolety wybrać na okna dachowe?

Dzięki oknom dachowym możliwe jest uzyskanie naturalnego światła nawet na poddaszu. Nie zawsze chcemy cieszyć się jednak w jego wnętrzu pełnym słońcem, dlatego dobrym rozwiązaniem jest instalacja rolet dachowych. Jak je wybrać? I na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rolety na okna dachowe występują przede wszystkim w dwóch typach. W sklepach odnaleźć możemy rolety zewnętrzne - które montowane są na ramie okna - i wewnętrzne - które umieszczane są po wewnętrznej stronie okna. Typy rolet różnią się między sobą stylistyką, ceną, a także funkcjonalnością.

Dzięki roletom zewnętrznym wnętrze Twojego domu zostanie ochronione nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również hałasem dobiegającym z podwórza. Co więcej, będą służyć także jako izolacja przed zimnem i zabezpieczą dom przed wtargnięciem osób niepowołanych.

Rolety wewnętrzne - rodzaje

W przypadku rolet dachowych wewnętrznych mamy kilka możliwości wyboru, które oferują nam różne właściwości. Rolety standardowe pomogą rozproszyć światło. Nie będą odcinać go jednak całkowicie. Mogą służyć również jako uzupełnienie aranżacji wnętrza, gdyż dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i wzorach.

Oprócz tradycyjnych rolet spotkamy się również z roletami plisowanymi, które wyglądem mogą nieco przypominać znane nam doskonale żaluzje. Różnią się od nich materiałem, z którego wykonane są drobne elementy składające się na nie. Do ich zakupu zachęca przede wszystkim atrakcyjna cena i szeroki wybór kolorów. Dzięki roletom plisowanym możemy zatrzymać w dowolnej pozycji przez co kontrolujemy ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Ostatnim systemem, jaki możemy zamontować na oknach, są rolety zaciemniające. Umożliwią one skuteczną ochronę przed nadmiarem światła oraz ciepła. Posiadają dwie warstwy, z których zewnętrzna wykonana jest z aluminium, a wewnętrzna z poliestru. Dzięki czemu możliwe jest jeszcze skuteczniejsze odbijanie promieni. Tą opcja sprawdza się u osób bardzo wymagających.

Wewnętrzne rolety dachowe to praktyczny sposób na ochronę przed promieniami słonecznymi a zarazem świetny element wystroju wnętrza, znajdziecie je w sklepie internetowym rollcenter.pl.