piątek, 11 sierpień 2017 06:01

Jak znaleźć odpowiednie biurko?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej z nas pracuje zdalnie, z własnego domu, warto zaopatrzyć się w biurko, przy którym zarówno praca jak i hobbystyczne aktywności nie będą męczarnią, a przyjemnością. Na szczęście już dawno za nami lata, w których wybór biurek był ograniczony.

Dzisiaj możemy przeszukiwać zarówno w kategorii wielkości mebla, jego koloru, kształtu czy niestandardowego wizualu. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy spędzać przy nim długie godziny, to poza komfortem wyglądu biurka powinniśmy odczuwać komfort fizyczny pracy przy nim.

 

 

Odpowiednie biurko. Jak je znaleźć?

Zacznijmy od tego, że biurko nie może być przypadkowym meblem. Zarówno w biurze jak i w domu powinniśmy zadbać o odpowiednią jego wysokość. Nie możemy pozwolić sobie na to, żeby siedząc przy biurku ciągle się garbić. Nasze plecy powinny mieć możliwość swobodnej i wygodnej pozycji. Blat nie powinien być zbyt nisko, by nie pozbawić nas możliwości podparcia lędźwiowej części kręgosłupa, co w przyszłości pozwoli uniknąć problemów z bólem karku i właśnie odcinkiem lędźwiowym. Przyjmuje się, że osoby o wzroście ok. 170 cm powinny pracować przy biurku o wysokości 72 – 75 cm, a wyższe nawet o wysokości 80 – 85 cm. Kolejną bardzo ważną rzeczą jest ułożenie rąk na blacie – nie powinny ‘’wisieć’’, nadgarstki muszą być oparte, blat powinien dawać nam również możliwość podparcia łokci w przypadku długiej pracy. Jeśli nasz praca jest pracą tylko i wyłącznie z komputerem, to odległości poszczególnych części ciała względem części komputera i biurka ściśle określają przepisy kodeksu pracy.

Do pełni sukcesu ustawień i komfortu naszego stanowiska potrzebujemy już tylko odpowiedniego krzesła, bez którego prawidłowa pozycja przy biurku nie jest możliwa. Krzesło, z którego w domu najczęściej korzysta więcej niż jedna osoba, najlepiej gdyby posiadało regulację wysokości siedziska, pochylenia oparcia oraz wysokości podłokietników. Takie krzesło powinno również znajdować się przy każdym stanowisku pracy w biurze.

W doborze obu mebli, które umilą nam pracę i pozwolą wygodnie i bezpiecznie spędzić przy niej czas, pomoże nam oferta firmy www.Kami.pl. Poza szerokim wachlarzem wyboru mebli możemy zdecydować się na projekt naszego biura oraz montaż wybranych przez nas artykułów.

© 2013-2020 by SN2.EU