czwartek, 29 grudzień 2016 12:01

Jak spakować rzeczy do przeprowadzki?

Pakowanie rzeczy wydaje się być prostym, wręcz banalnym zadaniem. Jeżeli uczestniczyłeś w przeprowadzce albo też kilkakrotnie organizowałeś własną, wiesz, że to wcale nie takie oczywiste zadanie.

 

Odpowiednie zapakowanie rzeczy to podstawa. Jeśli dobrze je uporządkujesz, będzie Ci znacznie łatwiej potem je porozkładać w nowym mieszkaniu czy domu. Zanim zabierzesz się za pakowanie przedmiotów, warto zrobić porządek. Nie ma sensu zabierać ze sobą tego, czego nie używasz i od dawna zalega w szafie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, a jest niemal pewne, że zalegać będzie również w nowym mieszkaniu. Przeprowadzka to świetny moment na zrobienie przeglądu garderoby czy innych rzeczy. Zapakuj i zabierz ze sobą tylko to, co faktycznie jest Ci potrzebne.

Samodzielne pakowanie

Jeżeli masz czas i możesz zająć się tym sama – nie ma problemu. Pamiętaj jednak, aby nie starać się spakować całego dobytku w jednym wielkim kartonie. Ich przenoszenie będzie niezwykle kłopotliwe. Najlepiej pakować rzeczy w mniejsze kartony. Każdy z nich dokładnie opisz. Dobrze jest, aby pakować rzeczy i potem ustawiać je w nowym miejscu według przeznaczenia. Tak na przykład to, co ma się znaleźć w sypialni pakuj w osobne kartony, oznacz napisem „Sypialnia”. Podczas przenoszenia kartonów w nowe miejsce, ustawiaj je w pomieszczeniu, gdzie ma być sypialnia. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie zachodu. Nie będziesz szukała konkretnych rzeczy w całym stosie kartonów. Łatwiej będzie Ci również uporządkować rzeczy. Przy pakowaniu zwróć uwagę na przedmioty, które mogą być potrzebne podczas przeprowadzki. Odłóż je na bok i trzymaj nad nimi stałą kontrolę. Najczęściej należą do nich dokumenty, karty kredytowe, klucze itp. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu przedmiotów, zwłaszcza tych, które mogą łatwo ulec zniszczeniu, np. zastawa stołowa, lustra, kieliszki i inne elementy delikatne czy łatwo tłukące. Oznakuj również i takie kartony, umieszczając informację, że znajdują się tam rzeczy szklane czy łatwotłukące.

Gdy zatrudniasz firmę

Wówczas masz kłopot z głowy. W sytuacji, kiedy ronisz to samodzielnie, musisz zadbać o odpowiednie kartony czy inne materiały do pakowania. Zatrudnienie firmy przeprowadzkowej ujmuje Ci i ten problem. Firma przeprowadzkowa nie tylko zajmuje się pakowaniem rzeczy, ale również dostarcza niezbędne do tego celu materiały. Ponadto pracownicy są przeszkoleni z zakresu sprawnego i bezpiecznego pakowania przedmiotów tak, aby uchronić je przed uszkodzeniem w transporcie. Otrzymujesz profesjonalną pomoc.

Artykuł powstał przy udziale www.przeprowadzki-tom.pl, firmy organizującej profesjonalne przeprowadzki na terenie Warszawy i okolic: http://www.przeprowadzki-tom.pl/przeprowadzki-otwock/

© 2013-2020 by SN2.EU