wtorek, 13 grudzień 2016 18:55

Domowe filtry do wody

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Każdego dnia powinniśmy wypijać co najmniej 1,5 litra wody, by odpowiednio nawodnić nasz organizm. Jednak nie w każdym miejscu woda jest tak samo czysta i dobra. W większości miast do wody kranowej, w celu oczyszczenia jej z zarazków dodaje się chlor. Niektóre instalacje hydrauliczne są też zanieczyszczone poprzez resztki rdzy czy piasku, które nie zostały odfiltrowane w oczyszczalniach wody.

tego powodu często rezygnujemy z picia, nawet przegotowanej wody kranowej. Jednak jest rozwiązanie, które pomoże szybko i stosunkowo niewielkim kosztem oczyścić wodę z zanieczyszczeń. Są to domowe filtry do wody.

Tego rodzaju filtry dostępne są pod różnymi postaciami. Jednym z popularniejszych rozwiązań są dzbanki filtrujące, które posiadają filtry węglowe oczyszczające wodę z chloru. Usuwają z niej także kamień. Dzięki temu woda jest lepsza do picia czy gotowania. Z uwagi na zmniejszoną ilość kamienia można ją stosować także bezpiecznie w urządzeniach takich jak żelazka czy nawilżacze powietrza.

Innym rozwiązaniem, polecanym szczególnie osobom, które chcą bez zbędnych dodatkowych czynności cieszyć się czystą wodą z kranu są filtry montowane bezpośrednio przy instalacji hydraulicznej doprowadzającej wodę do kranów. Filtry tego rodzaju są szczególnie polecane przy starych instalacjach oraz w miejscach, gdzie w wodzie wykryto azotany, duże ilości wapnia i magnezu czy chloru.

Filtry przepływowe, bo o nich mowa opierają się o działanie składników aktywnych dostosowanych do zanieczyszczenia wody. Filtry tego rodzaju można montować pojedynczo lub kilka jednocześnie, najczęściej jeden pod drugim.

Ciekawą propozycją dla osób aktywnych są butelki zawierające w sobie filtry podobne do tych, które znajdują się w dzbankach filtrujących, z tym że są odpowiednio mniejsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć zawsze przy sobie czystą i smaczną wodę.

Korzystanie z wody filtrowanej jest polecane osobom, które chcą podnieść jakość spożywanej przez siebie wody, a także zadbać o środowisko, gdyż wtedy znacznie spada zużycie wody butelkowanej.

© 2013-2020 by SN2.EU