poniedziałek, 07 sierpień 2017 12:43

Wczasy all inclusive - co to oznacza?

Biura podróży posługują się terminologią, która często może być niezrozumiała dla nas — zwykłych ludzi — nieobracających się w turystycznym światku. Od czego jednak jest internet? Dlatego my dzisiaj opowiemy Wam o tym, co to są wczasy all inclusive, na co warto uważać wybierając takie wakacje i ile kosztuje taka usługa.

 

Czym jest all inclusive?

All inclusive, co dosłownie przekłada się na wszystko w cenie, oznacza, że oprócz usługi hotelowej, w jej ramach zawiera się również wyżywienie, a także dodatkowe usługi świadczone przez hotel.

Przy wyborze wczasów możemy również spotkać się z opcją UAI, czyli Ultra All Inclusive. Oznacza to, że oprócz wszystkich opcji, które mamy w zwyczajnym All Inclusive, otrzymujemy również dodatkowo markowe alkohole, obsługę kelnerską, room service i inne udogodnienia.

Total All Inclusive to opcja wczasów, w której otrzymujemy wszystko to, co w pozostałych opcjach All Inclusive, plus możliwość korzystania z infrastruktury hotelowej. Jeśli hotel posiada siłownię, saunę, prowadzone są w nim zajęcia fitness, to w tej ofercie powinny zawierać się wszystkie te dodatkowe atrakcje.

Wszystko to dobrze brzmi w teorii, jednak jak jest w praktyce? Na co trzeba uważać na wakacjach All Inclusive?

Przede wszystkim na to, co jest zawarte w ulotce informacyjnej na temat danej oferty wakacyjnej. To, że według standardów w All Inclusive powinny zawierać się opisane wyżej możliwości to nie oznacza, że będzie tak w każdym przypadku. Zatem zanim zdecydujemy się na konkretną propozycję, warto prześledzić dokładnie cały jej opis w broszurze.

Wybierając się na wakacje All Inclusive, warto również zachować zdrowy rozsądek. Gdyż dostęp do potraw, kolorowych drinków i wszystkich udogodnień bez dodatkowych opłat, może spowodować, że z rajskich wakacji wrócimy z bagażem nie tylko cudownych wspomnień, ale również z... "bagażem" dodatkowych kilogramów.

Ile kosztują wakacje All Inclusive?

Zanim podejmiecie decyzję o wyjeździe na wakacje All Inclusive, warto zastanowić się nad nie tylko zakresem usług hotelowych, jakie będziecie mieli na swoje wyciągniecie ręki, ale również nad tym, ile przyjdzie Wam za nie zapłacić.

7-dniowa wycieczka All Inclusive na — ostatnio niezwykle popularne — wyspy greckie kosztować nas będzie od 1500 złotych za osobę. Średnio ceny wahają się w granicach 2000 do nawet 3000 złotych za tygodniowy pobyt. Jeśli nie chcesz oszczędzać na wakacje cały rok lub przegapiłeś swoją szansę na odłożenie pieniędzy, to rozwiązaniem dla Ciebie będą pożyczki online. Pamiętaj jednak, że biorąc kredyt na wakacje za swój wypoczynek zapłacisz znacznie więcej i, i tak będziesz musiał/a odpracować go w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Poczytaj również: Jak sfinasować rodzinne wczasy

Czytany 666 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Turystyka i świat

  • 1