czwartek, lipiec 18, 2024
piątek, 22 kwiecień 2022 19:10

We care - Wrangler na dzień ziemi

Platforma WeCare Wrangler Platforma WeCare Wrangler

Od powietrza, którym oddychamy, po dżins, który nosimy – nasze wybory mają moc budowania lepszego świata. Dla uczczenia Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, Wrangler potwierdza swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój poprzez skupienie swoich wysiłków na tworzeniu bardziej sprawiedliwego świata i ochronie środowiska. 

75-letnia historia Wrangler to między innymi długa tradycja świadomości ekologicznej, która dziś nabiera jeszcze większego tempa dzięki platformie WeCare Wrangler® – inicjatywie, której istotą są ambitne cele i rozwiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju. 

 

Z okazji Dnia Ziemi Wrangler ponownie wypuszcza na rynek damskie dżinsy ze swoich archiwów. Jest to model Earth Jean w nowej odsłonie, która pochyla się nad współczesnymi problemami. Oryginał zadebiutował w latach 70. i był ozdobiony niestandardowymi grafikami odzwierciedlającymi rosnący w tamtych czasach aktywizm ekologiczny. W roku 2022 Wrangler przerobił ten odważny i podnoszący na duchu nadruk na swoich bestsellerowych dżinsach Westward bootcut, wzywając po raz kolejny do ochrony planety, poprawy warunków pracy, przejścia na energię odnawialną i gospodarkę o obiegu zamkniętym. 

Jeansy Earth są wykonane z bawełny organicznej i mają cyfrowy nadruk, aby zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Guziki zostały wykonane z surowej miedzi i można je łatwo odkręcić i poddać recyklingowi. Naszywka jest z wegańskiej skóry, metka z okazji 75-lecia marki została zrobiona z poliestru pochodzącego z recyklingu, a metkę z informacją o pielęgnacji wydrukowano z użyciem tuszu na bazie soi. 

Platforma WeCare Wrangler to misja marki w zakresie zrównoważonego rozwoju, obejmująca wymierne, najważniejsze w branży praktyki. Cele Wranglera w zakresie zrównoważonego rozwoju obejmują m.in. użycie 100% zrównoważonej bawełny, wykorzystanie energii odnawialnej i preferowanej chemii do 2025 r. oraz zmniejszenie zużycia wody o 50% do 2030 r.

W sezonie wiosna-lato 2022, obejmującym kwietniowy Dzień Ziemi, marka Wrangler zostawia swój najmniejszy w historii wpływ na środowisko naturalne i podejmuje trzy główne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju:

Indigood® 

Indigood to stale powiększająca się gama technologii Wranglera, które eliminują co najmniej 90% wody zużywanej podczas produkcji tkaniny w porównaniu z konwencjonalnymi metodami produkcji tkanin. W miarę jak coraz więcej dżinsów będzie produkowanych z wykorzystaniem technologii Indigood, odegra ona znaczącą rolę w osiągnięciu celu, jakim jest zmniejszenie zużycia wody o 50% do roku 2030.

Odpowiedzialne wykończenia 

Wrangler kontroluje charakter procesów wykończeniowych i ich zgodność z wytycznymi dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. Monitorowane jest zużycie wody i energii oraz proces przechodzenia na „czystą” chemię. Wrangler czyni postępy w realizacji swoich celów, zachowując przy tym autentyczne wykończenia, w tym nowy, przyjazny środowisku czarny barwnik.

Jeans Redesign we współpracy z Fundacją Ellen MacArthur 

Wrangler Earth jeans

Wrangler Earth jeans

Wrangler wprowadza na rynek swoją pierwszą kolekcję dżinsów w ramach projektu Fundacji Ellen MacArthur. Projekt ten opisuje zestaw wytycznych, które mają zrewolucjonizować sposób projektowania i produkcji dżinsów oraz skierować branżę w stronę gospodarki o obiegu zamkniętym.