czwartek, maj 30, 2024
czwartek, 14 październik 2021 12:52

Wrangler- keep water where it belongs

Wrangler Keep Water Where It Belongs Wrangler Keep Water Where It Belongs

Zmniejszenie zużycia wody o połowę dzięki rozszerzonemu programowi Indigood® i nowej kolekcji czarnego denimu farbowanego za pomocą piany to priorytety marki Wrangler®. Kampania „Keep Water Where It Belongs” (Zostaw wodę na miejscu) podkreśla zaangażowanie marki w ograniczanie zużycia wody w swoim łańcuchu dostaw.

 Wrangler® – światowy lider w produkcji odzieży dżinsowej i codziennej – ogłosił dzisiaj, że zamierza szeroko wykorzystać program Indigood®, aby przyspieszyć plany marki zakładające ograniczenie zużycia wody o połowę do roku 2030. Indigood® jest inicjatywą, która ma na celu zmniejszenie ilości wody wykorzystywanej podczas produkcji denimu. Zadebiutowała w roku 2019 wraz z wprowadzeniem na rynek denimu farbowanego za pomocą piany. Od tego czasu program Indigood® poszerzył swój zakres, by objąć różne technologie włókiennicze, które wykorzystują przynajmniej o 90% wody mniej niż tradycyjne metody produkcji materiałów.

Produkcja denimu zawsze wymagała dużej ilości wody. Jest to problem, którym chcemy się zająć” – mówi Jeff Frye, wiceprezes ds. zakupów, rozwoju produktu, innowacji i zrównoważonego rozwoju w Kontoor Brands. „Wraz z rozszerzaniem programu Indigood® zachęcamy naszych partnerów w branży denimowej, by wprowadzali technologie mające na celu ograniczenie zużycia wody. Jest to związane między innymi z rosnącym zapotrzebowaniem klientów na produkty, które nie tylko dobrze wyglądają, ale również są produkowane z poszanowaniem zasobów naturalnych planety”.

W ramach swojego zaangażowania w ograniczanie zużycia wody Wrangler poszerza kolekcję Indigood® jesień-zima 2021 na terenie Europy o czarny denim farbowany za pomocą piany. Zwyczajowo, aby uzyskać nasycone czarne odcienie, potrzebne jest o wiele więcej wody w porównaniu do koloru indygo. Dzięki nowej technologii barwienia wykorzystującej czarną pianę zużycie wody zostało zmniejszone o 99%, a energii o 72% w porównaniu do tradycyjnych metod farbowania czarnego denimu. Proces ten nie pozostawia również żadnych ścieków poprodukcyjnych. W kolekcji jesień-zima 2021 Wrangler wprowadza dwa ciemne odcienie indygo – black ace i grey ace – w sześciu głównych fasonach dla mężczyzn, w tym Texas, Greensboro i modelu 11MWZ z linii Icons.

Rozwojowi programu Indigood® towarzyszy światowa kampania „Keep Water Where It Belongs” (Zostaw wodę na miejscu), która ma za zadanie podnieść świadomość w kwestii ograniczania zużycia wody w całym łańcuchu dostaw w branży denimowej. Działania te w obrazowy sposób przedstawiają cele platformy WeCare Wrangler, która łączy dziedzictwo marki w kwestii zrównoważonego rozwoju z wymiernymi planami, mającymi na celu zapewnienie klientom produktów, które znają i kochają, i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko.

Aby dowiedzieć się więcej o zaangażowaniu marki, jej celach i zasobach, odwiedź wrangler.com/sustainability.

@Wrangler_Europe #WranglerWeCare