środa, maj 22, 2024
poniedziałek, 13 styczeń 2020 14:27

Niezawodna technologia marki Cross Jeans

Cross Jeans- zrównoważona produkcja Cross Jeans- zrównoważona produkcja

   Miłość do denimu i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań z naciskiem na stabilny rozwój, to jest to, co charakteryzuje markę Cross Jeans. Nieustanne badania i progres doprowadziły firmę do tego, że dziś może się ona pochwalić mniejszą emisją gazów o 65%, a także zredukowanym zużyciem energii (39%) i wody (34%) podczas produkcji.

Cross Jeans należy do grupy CROSS Textiles. Jej początki sięgają 1939 roku.  Pomimo tego, że jest to rodzinna firma, za której sterami stoi już trzecie pokolenie, to jak sami zauważają, nie historia jest ważna, lecz nasza planeta i jej przyszłe losy.

 

       Dewizą Cross Jeans jest kooperacja człowieka i technologii. Rozwój i nauka są kluczowe dla firmy przy produkcji jeansów. W tym celu wdrożone zostały międzynarodowe systemy zarządzania ISO, m.in. system zarządzania jakością w oparciu o normę, system zarządzania środowiskowego, a także systemy zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy i zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zintegrowanie tych oto systemów pozwala przedsiębiorstwu w  sposób płynny i harmonijny dostarczać konsumentom wysokojakościowe produkty, zarządzać wrażliwymi danymi firmy, oraz zarządzać ryzykiem i szansami.  Takie zarządzanie jest o tyle ważne, że zapobiega wypadkom w pracy i problemom zdrowotnym, związanym z  zawodem wśród pracowników. Ponadto, system zarządzania środowiskowego określa schemat, w jaki sposób przedsiębiorstwo może realizować swoje cele, zadania i programy środowiskowe.

      Wszystko działa jak w dobrze naoliwionej maszynie. W praktyce wygląda to w następujący sposób. Podczas produkcji denimu CROSS stosowane są automatyczne systemy piorące, w tym automatyczne dozowanie środków chemicznych i suszenie. Pozwalają one zmniejszyć zużycie wody i energii, oraz zminimalizować ryzyko wystąpienia wypadku przy pracy. Działania podejmowane przez Cross Jeans są częścią wielu szeroko zakrojonych projektów, w tym 0ZDHC (Zero Discharge of Hazardous Chemicals), którego misją jest wykluczenie przedostawania się szkodliwych substancji chemicznych pochodzących z przemysłu tekstylnego do środowiska. Następny projekt to STWI (Sweden Textile Water Initiative). Jego celem jest zwiększenie możliwości zrównoważonego wykorzystania wody i energii podczas procesów produkcyjnych w  danych krajach.

     Co ważne, firmie udało się obniżyć zużycie wody i  energii o 39 i 34%, a emisję gazów zredukować aż o 65%. Oprócz jeansów, Cross Jeans pochwalić się może również uzyskanymi certyfikatami Ecolabel przyznanymi przez Nordic Ecolabelling Swan. GRS - Global Recycled Standard (ilość produktów poddanych recyklingowi)  i   Organic Content Standard (gwarant integralności i możliwości zlokalizowania materiałów użytych podczas produkcji na każdym z jej etapów).

    Cross Jeans, to marka oferująca swoim konsumentom produkty wysokiej jakości. Są one nie tylko na czasie, a przede wszystkim zrównoważone. Historia firmy, pasja do denimu i troska o lepsze jutro dla nas i naszej jedynej planety czynią z Cross Jeans brand najwyższej klasy. Jeśli nie jesteś obojętny na losy naszej Ziemi i kierujesz się świadomym zakupem produktów, to jest to marka dla Ciebie.