czwartek, 27 lipiec 2017 08:00

Niepotrzebne rzeczy na złom

Prawie każdy ma na strychu, w piwnicy, czy pomieszczeniach codziennego użytkowania przedmioty, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprzydatne do niczego.

 

Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, że obecnie na rynku są firmy, organizację, które są wstanie zapłacić za nie pieniądze. 

Oczywiście nie można liczyć na wysokie kwoty za sprzedarz złomu. Praktycznie w każdym mieście znajduje się skup złomu, w którym można spieniężyć min. in rozruszniki, alternatory, makulaturę, pamięci RAM, płytki z telewizorów, napędy, procesory,  karty rozszerzeń, dyski, monitory, stale narzędziowe, złom stali stopowych, złom metali kolorowych, zużyte akumulatory ołowiowe i niklowo-kadmowe, nikiel, wolfram, elementy elektroniki – płyty główne, złom stalowy i żeliwny, stojany, transformatory, węglik, żelazostopy,  kable w izolacji, silniki elektryczne, wirniki,  złom stali stopowych, złom metali rzadkich,  faksy, skanery i wszelkie inne urządzenia.

Duża konkurencja na rynku powoduje, że ceny złomu w poszczególnych punktach mogą się minimalnie różnić. Oczywiście przy pojedynczych sztukach kwota nie będzie dla nas miała dużego znaczenia, jednak sytuacja zmieni się, gdy będziemy w posiadaniu kilku kilogramów np. sprzętu ciężkiego. Coraz więcej zkupów złomu zwiększyło swoją ofertę o skup stacji transformatorowych i transformatorów. Na skupie złomu za kilogram zwykłych puszek aluminiowych można dostać prawie 5 złotych, a za kilogram miedzi od 16 do 20 złotych. 

W obecnych czasach coraz więcej firm zajmujących się skupem złomu stawia na profesjonalizm. Firmy po wcześniej uzgodnionym z klientem terminie dokonują płatności gotówką lub przelewem. Z roku na rok można dostrzec gołym okiem coraz bardziej rzetelną, profesjonalną obsługę. Ze skupami złomu współpracują nie tylko firmy, ale także osoby prywatne i instytucje. 

Obecnie firmy prowadzące skup złomu funkcjonują jak doskonale prosperujące przedsiębiorstwa. Posiadają wagi samochodowe nawet do 50 ton, mniejsze wagi elektroniczne, wózki widłowe, które pomagają w sprawniejszym rozładunku złomu. Firmy mogą postawić nawet pod domem klienta olbrzymi kontener, gdzie ten będzie mógł spokojnie ładować złom. Firmy po załadunku przyjeżdżają własnym pojazdem i zabierają złom. 

© 2013-2020 by SN2.EU