poniedziałek, 05 grudzień 2011 18:24

Premiera nowego komiksoklipu L.U.Ca

Już dzisiaj, 2 grudnia swoją premierę ma długo zapowiadany, komiksowy teledysk L.U.C-a, wrocławskiego artysty i performera, nominowanego m.in. do nagrody za najlepszy wideoklip na tegorocznym festiwalu Plus Camerimage.
Najnowszy klip pt. „Kosmostumostów - geneza” z gościnnym udziałem Trzeciego Wymiaru to wyjątkowe jak na polskie warunki połączenie grafiki i ilustracji z nowoczesnymi technikami animacji.


L.U.C znany jest z wszechstronnej i multimedialnej wyobraźni. Do współpracy nad najnowszym projektem zaprosił polskich muzyków, rysowników i animatorów komputerowych. Efektem działań zespołu kreatorów jest widowiskowy wideklip będący upustem wyobraźni i reżyserii L.U.C-a. Szalonym wizjom artysty sprostał młody utalentowany rysownik - Grzegorz Przybyś, z którym wspólnie przygotowują na wiosnę 2012 roku komiks do fabularnej płyty muzycznej. Rysunki będące fragmentami komiksu na potrzeby klipa ożywione zostały w efektowny sposób przez agencję BOX POSTPRODUCTION.

- Ten klip jest spełnieniem mojego marzenia- mówi L.U.C. - Oczywiście zabrakło nam trochę czasu, ale jestem bardzo zadowolony z tej produkcji. Wszystko co chciałbym powiedzieć to podziękować za miesiące pracy Grzesiowi Przybysiowi, Adasiowi Tunikowskiemu i jego ekipie z BOX Production oraz Departamentowi ds. Euro 2012 we Wrocławiu, które wspiera nie tylko sport, ale pomaga także polskiej kulturze. DZIĘKUJĘ!- dodaje artysta.

Komiksoklip Kosmostumostów – geneza, ukazuje alternatywną historię powstania baśniowo odrealnionego miasta Stumostów – Wrocławia – miejscowego bohatera przypowieści PLANET L.U.C pt. Kosmostumostów. Abstrakcyjna i humorystyczna teoria zakłada, że kosmopolityczne miasto powstało ze szczątków wbijających się w nadodrzańskie wyspy rakiet kosmicznych i tłumaczy m.in. przyczyny cudu zwycięstwa z Tatarami w 1241 r. Klip w groteskowy sposób  wyjaśnia przyczyny wielu zjawisk, jest jednak wprowadzeniem do poważniejszej opowiastki poruszającej problem tożsamości i poszukiwania swego powołania w życiu przez każdego z nas.

- L.U.C pod wieloma względami reprezentuje to jak chcemy Wrocław pokazać, potrafi łączyć różne style; jest bardzo otwarty i poszukuje nowych form ekspresji; jego twórczość ma misję, głębszy przekaz – komentuje Michał Janicki, wiceprezydent Miasta Wrocławia, które wspiera projekt performera.

Wraz z klipem startuje facebookowy konkurs, w którym mieszkańcy wszystkich miast mogą prezentować przerysowane UFOdomy swoich miejscowości. Nagrodą będzie pobyt w luksusowym, wrocławskim hotelu MONOPOL w dniu premiery koncertowej koncerto-spektaklu KOSMOSTUMOSTÓW w marcu 2012 roku. Konkursu szukać można na profilu L.U.Ca http://www.facebook.com/L.U.C.official.page

L.U.C ma na koncie wiele oryginalnych i docenionych wideoklipów. Wielokrotnie wyróżniano go na festiwalu YACH FILM a jego teledysk do utworu  zatytułowanego "7 Przebudzenie - narodowa schizofrenia" został nominowany do nagrody głównej w Konkursie Wideoklipów na Festiwalu Plus Camerimage w Bydgoszczy jako jedna z dwóch polskich produkcji w swojej kategorii. Wyniki poznamy 3 grudnia.

MUZYKA, KONCEPT - L.U.C

REŻYSERIA - L.U.C i TOMASZ DURDUŁA

LIRYKA - L.U.C & TRZECI WYMIAR

ILUSTRACJE - GRZEGORZ PRZYBYŚ

ANIMACJA - BOX POSTPRODUCTION

matte i tekstury : Maciej Haraf, Paweł Janczarek 

3d lead: Tomasz Dyrduła

3d: Błażej Kowalski, Michał Gościniak, Jakub Wrzalik, Przemysław Słabiak, Michał Gadek, Mariusz Deńca   

Compositing : Michał Misiński. Michał "Mewa" Dwojak

Specjalne podziękowania dla Michała Janickiego i Magdy Okulowskiej z Biura ds. Euro 2012 za mecenat nad klipem.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU