piątek, 05 sierpień 2011 12:13

Jim Beanz, światowej sławy producent muzyczny w Polsce – podsumowanie wizytyh

Ekskluzywny showcase z udziałem Jima Beanz’a i artystów Poland…Why Not? najważniejszym wydarzeniem projektu przed wylotem Patricii Kazadi i Nataszy Urbańskiej do Los Angeles. Pobyt Jima Beanz’a w Polsce dobiegł końca. Producent hitów takich gwiazd jak Nelly Furtado, Katy Perry, czy Justin Timberlake,

przyjechał do Warszawy, aby dopracować do perfekcji pierwszy singiel z płyty Poland…Why Not? w wykonaniu Patricii Kazadi pt. „Go Crazy”, oraz spotkać się z pozostałymi artystami projektu tuż przed premierą albumu.

W ostatnich trzech latach aż 85 wyprodukowanych przez Jima Beanza piosenek znalazło się w top 10 w USA. Jim jest autorem tekstów oraz producentem utworów dla takich artystów jak: Britney Spears, Shakira, Nelly Furtado, Katy Perry, Justin Timberlake, Miley Cyrus, Timbaland, Chris Cornell. Wystarczy wymienić takie hity Jima z ostatnich lat jak „Womanizer” Britney Spears, czy „Say it right” Nelly Furtado, by móc powiedzieć, że nad płytą Poland…Why Not? pracuje jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osobowości światowego rynku muzycznego. Dla projektu PWN Jim wyprodukował oraz był współautorem tekstów do pięciu kompozycji.

Uwieńczeniem wizyty Amerykanina w stolicy był ekskluzywny showcase, na którym oprócz producenta pojawiły się gwiazdy projektu Poland…Why Not? – Patricia Kazadi, Natasza Urbańska, Sławek Uniatowski, Marcin Czyżewski, Julia Bogdańska, a także Marta Krupa (która dzięki projektowi nawiąże współpracę w Jimem Beanzem). Podczas spotkania zaprezentowane zostały premierowo dwie piosenki: „All The Wrong Places” w wykonaniu Nataszy Urbańskiej, oraz „Go Crazy” Patricii Kazadi. To właśnie do tych dwóch utworów jeszcze w tym miesiącu, w Los Angeles, zostaną nakręcone klipy.

Dodatkowo, podczas spotkania goście mieli okazję posłuchać na żywo Patricii Kazadi w utworze „Waiting” oraz „Hold me now”, do którego na gitarze akompaniował Marcin Czyżewski. Sławek Uniatowski zaśpiewał „All my life”, a z Brianem Allanem, pomysłodawcą Poland…Why Not? zaśpiewał „The One”. Sławek zagrał także na pianinie melodię do utworu „Hallelujah”, który zaśpiewała młodziutka, niezwykle utalentowana Julia Bogdańska. Wszystkie wykonane podczas showcase’u piosenki znajdą się na płycie Poland…Why Not? która ukaże się na rynku już tej jesieni.

Poland… Why Not? to autorski projekt mający na celu wypromować na świecie artystę polskiego pochodzenia, poprzez umożliwienie polskim gwiazdom współpracy ze śmietanką światowej sławy kompozytorów i producentów. W projekcie biorą udział między innymi Natasza Urbańska i Patricia Kazadi, zaś nad materiałem, który ukaże się na płycie Poland…Why Not? pracowali między innymi Jim Beanz czy Robert Hoffman. Materiał na płytę nagrywany był w studiach w Los Angeles, Filadelfii i Berlinie.

Sponsorem głównym jest producent ekskluzywnej bielizny damskiej, firma ESOTIQ. Partnerem strategicznym jest Cinema City, a patronami medialnymi kampanii: Show, Twój Styl, plejada.pl, Radio Zet, AMS, IMS i ArtLed.

 

Szczegóły dotyczące projektu oraz konkursu na:

www.polandwhynot.com

www.esotiq.com

 

Rokket Music (Rokket) to niezależna międzynarodowa wytwórnia muzyczna z biurami w Los Angeles, Helsinkach, Tokyo i Warszawie, założona i należąca do Briana Allana i Jana Weckstroma. Rokket specjalizuje się we wdrażaniu projektów muzycznych, w publishingu, oraz prowadzeniu międzynarodowego managementu artystów. Stwarza możliwości współpracy i miejsce na rynku muzycznym danego kraju dla międzynarodowych i lokalnych artystów ze szczytów list przebojów, światowej sławy kompozytorów, producentów hitów oraz firm z nimi związanych. Rokket poszukuje i odkrywa gwiazdy na całym świecie. Ściśle współpracuje z artystami, których  płyty sprzedają się w milionowych nakładach, kompozytorami nominowanymi do nagród Grammy i Oscar,  najlepszymi producentami oraz międzynarodowymi wytwórniami muzycznymi i publisherami. Rokket to zespół sześciu przedsiębiorczych, doświadczonych managerów zarządzających oddziałami firmy, pasjonatów z globalnym podejściem do biznesu. Na ich sukcesy składają się m.in. wkład w rozwój kariery wielu światowej sławy artystów m.in.: Christina Aguilera, Pussycat Dolls czy Black Eyed Peas, rozwój strategii i contentu muzycznego dla Virgin Mobile, Vodaphone, czy Nokii. Jednym z aktualnie prowadzonych przez Rokket projektów jest format „…Why Not“.

 

Poland Why Not (PWN) to autorski format oparty na pomyśle połączenia muzycznej współpracy międzynarodowej sławy kompozytorów i producentów, oraz procesie tworzenia muzycznej gwiazdy polskiego pochodzenia, która ma odnieść  światowy sukces. Co więcej, PWN jest pewnego rodzaju platformą promocyjną mającą na celu zwiększenie poczucia dumy narodowej Polaków. Schemat jest prosty: na zaproszenie Rokket, światowej klasy producenci muzyczni i kompozytorzy, sprzedający swoje nagrania w milionowych nakładach, pracowali przez 10 dni z polskimi artystami w Warszawie (Sound&More Studio), następnie praca kontynuowana była w Filadelfii z ludźmi odpowiedzialnymi za sukces takich artystów jak Shakira, Danity Kane, Nelly Furtado, Justin Timberlake, Britney Spears, Chris Cornell czy Rihanna.

 

Celem PWN jest stworzenie pierwszej gwiazdy światowej sławy polskiego pochodzenia poprzez połączenie właściwej piosenki (o potencjale hitu), stworzenia wizerunku, jakości produkcji i kreatywnej szeroko zakrojonej kampanii marketingowej projektu, kraju pochodzenia wraz z międzynarodową promocją jego kultury i zalet. Mimo faktu, iż Polska to prawie czterdziestomilionowy kraj, nigdy nie mogła poszczycić się choćby jedną znaną na świecie, czy nawet w Europie gwiazdą muzyki popularnej. Jednym z powodów dlaczego tak się dzieje jest brak dostępu do międzynarodowej jakości potencjalnych hitów oraz infrastruktura. Poland… Why Not zmienia tą sytuację.

 

 

© 2013-2020 by SN2.EU