poniedziałek, 11 lipiec 2011 16:42

Rockfiler i Monografia, czyli poniedziałek z rebel:tv

Już dziś stacja wyemituje odcinek „Rockfilera” poświęcony kapeli Alice In Chains. Godzinę później w rebel:tv ruszy kolejna odsłona programu „Monografia”, z którego dowiecie się wszystkiego o Guns N’Roses

Maraton z klasyką rocka zaserwuje nam stacja rebel:tv. Zbiórka: godzina punkt 20.00.

Alice In Chains w rebel:tv
Z inicjatywy wokalisty Layne'a Staleya oraz gitarzysty Jerry'ego Cantrella w roku 1987 narodziła się kapela Alice in Chains. Amerykańska grupa jest, obok takich wykonawców jak Nirvana, Pearl Jam oraz Soundgarden zaliczana do "Wielkiej Czwórki z Seattle". Muzyka Alice In Chains charakteryzuje się mrocznym i ciężkim uderzeniem, melodyjnością i różnorodnością brzmienia, co sprawia, że ich twórczość trudno jest przypisać do konkretnego gatunku muzycznego.

Swoje inspiracje, muzycy czerpią z szeroko pojętego metalu oraz melodyjnego hard rocka. To, co wyróżnia kapelę to rozbudowane aranżacyjnie utwory oraz unikalny styl wokalny. Międzynarodową sławę przyniósł im album „Dirt” wydany w 1992 roku z singlem „Would?” promującym płytę. Obok studyjnych krążków „Facelift” (1990), czy „Alice in Chains” (1995) na rynku pojawiły się również albumy koncertowe „Live Facelift” (1991), ”Unplugged” (1996) oraz kompilacje„ Nothing Safe: Best of the Box” (1999), „Music Bank: The Videos” (1999) oraz „Greatest Hits” (2001).

Łącznie grupa sprzedała ponad 25 milionów płyt na całym świecie, zagrała tysiące koncertów, występując od Stanów Zjednoczonych aż po Azję. Nigdy nie została oficjalnie rozwiązana, lecz śmierć wokalisty Layne'a Staleya w kwietniu 2002 roku, stała się powodem zawieszenia działalności. Wielki come back nastąpił w roku 2005. Cztery lata później ukazał się pierwszy od 14 lat, studyjny album grupy zatytułowany „Black Gives Way to Blue” nagrany z nowym wokalistą Williamem DuVallem.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Alice In Chains zapraszamy do rebel:tv na program „Rockfiler” Emisja dziś , godz. 20:00. Powtórka: środa godz. 10:00; piątek o 16:00 oraz niedziela, godz. 18:00
 
„Rockfilery” w lipcu:
4.07 Kult
11.07 Alice In Chains
18.07 Iron Maiden
25.07 Robert „Litza” Friedrich

Guns N’Roses w Monografii- tylko w rebel:tv
Kapela Guns N' Roses powstała w 1985 z połączenia dwóch zespołów - L.A. Guns i Hollywood Rose. Początki nie były łatwe, ale upór muzyków, talent i charakterystyczne brzmienie, z dominacją gitar elektrycznych oraz wysoki śpiew Axla Rose'a przyniósł oczekiwany skutek w postaci międzynarodowej sławy, oddanych fanów i uznania krytyków muzycznych. Dziś Guns N' Roses, niewątpliwe jest jednym z najpopularniejszych amerykańskich zespołów rockowych.

Guns N' Roses nie cieszyło się dobrą opinię. Chłopcy z zespołu szybko uzyskali określenie bad boys (a także the most dangerous band in the world). Przez lata członkowe zespołu nie mogli uporać się z problemami alkoholowymi i z narkotykami. Zasłynęli również z faktu, iż doszczętnie demolowali swoje pokoje hotelowe, łącznie z przypadkami kucia dziur w ścianach i wyrywania kabli.

Muzyczny debiut i pierwszy album stydujny to rok 1987, kiedy na rynku pojawiła się płyta “Appetite for Destruction”. Krążek zawiera kawałki „Welcome to the Jungle”, “Sweet Child O' Mine”, “Paradise City”, czy “Nightrain”. Rok później światło dziennie ujrzał album “G N' R Lies”. “ Use Your Illusion I” I “ Use Your Illusion II” to zestaw dwóch albumów wydanych w 1991 roku. Albumy wydane zostały tego samego dnia, co było pionierskim wydarzeniem w historii dotychczasowego rocka. Na płytach można znaleźć zarówno hardrockowe utwory, oraz ballady rockowe.

„The Spaghetti Incident?” wydany w 1993 roku zawiera nagrania, które są coverami utworów z lat 70. i 80. z repertuarów innych zespołów m.in. The Misfits, The Skyliners, Nazareth. Dyskografię zamyka rok 2008, kiedy to grupa wydaje „Chinese Democracy”. Władzom chińskim nie podoba się krytyka chińskiego ustroju politycznego i Komunistyczna Partia Chin nie zezwoliła na sprzedaż albumu na terytorium Chin.

Więcej na temat Guns N’Roses w „Monografii” dziś, o 21: 00 w rebel:tv. Powtórka w czwartek o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godz. 19.00.
„Monografie” w lipcu:
04.07 Red Hot Chili Peppers
11.07 Guns N’Roses
18.07 Iron Maiden
25.07 Hey
© 2013-2020 by SN2.EU