poniedziałek, 11 lipiec 2011 16:23

Pożegnanie Lata na płockiej plaży

3 września na płockiej plaży odbędzie się pierwsza edycja festiwalu Pożegnanie Lata, całkowicie nowego wydarzenia na polskiej mapie festiwalowej. Nowego bo… przeznaczonego dla całych rodzin. 

Pożegnanie Lata będzie festiwalem rodzinnym, pierwszym takim wydarzeniem w Polsce – mówi Łukasz Napora, odpowiedzialny za marketing w Spółce Akcyjnej, firmie organizującej ten event. - Imprezy tego typu są niezwykle popularne w państwach starej Unii Europejskiej – świetnymi przykładami mogą być brytyjskie The Hop Farm Festival, Camp Bestival czy Latitude. Jestem przekonany, że ta formuła sprawdzi się także w Polsce i rodziny z dziećmi będą mogły bawić się na tej samej plaży. Oczywiście nie zapominamy o fanach dobrej muzyki, którzy nawet nie myślą o założeniu rodziny – oni też są dla nas szalenie ważną grupą. 

Na dwóch scenach ulokowanych na przepięknej płockiej plaży wystąpią uznane gwiazdy polskiej muzyki rockowej i popowej: Myslovitz, Smolik, Novika, Lao Che, Pustki a także dwa zespoły zagraniczne – duński Turboweekend, łączący rocka z elektroniką oraz niemiecki Everlaunch, grający muzykę z pogranicza rocka i popu. Pojawi się†także niezwykle obiecujący, znany z różnorodnych brzmień, płocki Letters From Silence. Spektrum muzyczne jest zatem dość szerokie – wszystkich występujących podczas festiwalu artystów łączy to, że grają muzykę dobrą, ambitną, ale zarazem przyswajalną przez odbiorców w różnym wieku.

Zaproponowany przez nas line up jest na tyle szeroki, że z pewnością przyciągnie zarówno fanów inteligentnego popu – chociażby dzięki Novice i Smolikowi, jak i zwolennikow dobrej muzyki gitarowej – mówi Napora. - Nikomu nie trzeba przecież przedstawiać Myslovitz czy Lao Che. Dla wielu sporym, pozytywnym zaskoczeniem może być Letters From Silence, który w niekonwencjonalny sposób czerpie inspiracje z folku czy rocka lat 80 i 90.

Według organizatorów, festiwal będzie także doskonałą okazją, aby móc pożegnać lato. Doskonale zdajemy sobie sprawę z uroku nadwiślanej plaży. Co roku organizujemy tu przecież Audioriver. Tym razem chcemy, aby pokochały to przepiękne miejsce całe rodziny, szczególnie, że może być to ostatnia taka okazja w tym roku – mówi Łukasz Napora. 

Pożegnanie Lata docelowo ma stać się pierwszym rodzinnym festiwalem łączącym muzykę, teatry uliczne, pokazy sportowe dla dzieci i dorosłych z animacjami oraz warsztatami kulturalnymi. W pierwszym roku istnienia będzie to przede wszystkim dobra muzyka dla ludzi w każdym wieku i darmowy wstęp dla dzieci poniżej 12 lat, którzy pojawią się pod opieką dorosłych. 

Ceny biletów: dorośli 29 zł, dzieci poniżej 12 lat – darmowy wstęp (pod opieką dorosłych).

© 2013-2020 by SN2.EU