sobota, 11 czerwiec 2011 15:02

Rockowy poniedziałek z Iron Maiden i My Chemical Romance

W najbliższy poniedziałek usiądźcie wygodnie w fotelach, przełączcie na rebel:tv i trzymajcie się mocno. Już 13 czerwca o 20.00 stacja wyemituje odcinek „Rockfilera” poświęcony Iron Maiden. Godzinę później w rebel:tv ruszy kolejna odsłona programu „Monografia”, z którego dowiecie się wszystkiego o My Chemical Romance. Oglądajcie, a nie pożałujecie.

 

Iron Maiden w rebel:tv
Magazyn muzyczny "Rockfiler" to potężna dawka muzyki i okazja by usłyszeć i zobaczyć swoich muzycznych idoli w wydaniu „bez cenzury”. W czasie godzinnego programu goście odsłaniają kulisy swojej działalności artystycznej, opowiadają o fascynacjach…nie tylko muzycznych. Tym razem bohaterem programu będzie grupa Iron Maiden. Dla wybrańców, którzy mieli okazję uczestniczyć w koncercie na warszawskim Bemowie, będzie to świetna okazja by odświeżyć wspomnienia. Tym, którym szczęście nie dopisało, stacja przypomni historię i największe arcydzieła muzyczne grupy.
Początek Iron Maiden to rok 1975, kiedy to Steve Harris postawił zrealizował swoje odwieczne marzenie i założył własną grupę. "Żelazna dziewica", bo tak w dosłownym tłumaczeniu brzmi nazwa zespołu, została zapożyczona z filmu „Człowiek w żelaznej masce” i służy do określenia średniowiecznego narzędzia tortur.
Iron Maiden, uważany jest za jeden z najwybitniejszych zespołów heavymetalowych. Ich muzyka oparta jest na ostrych wstawkach gitarowych, szybkiej i dynamicznej sekcji rytmicznej z bogatym zapleczem w postaci perkusji. Twórczość zespołu stanowi bardzo różnorodny zbiór, od szybkich, mocnych kompozycji, jak: „Be Quick or Be Dead”, po spokojne ballady m.in. „Afraid to Shoot Strangers”, czy akustyczne kawałki jak „Journeyman”. Zespół ma na swoim koncie także melodyjne, komercyjne  utwory, takie jak „Can I Play with Madness” i „Wasted Years”.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat twórczości Iron Maiden, zapraszamy do rebel:tv na program „Rockfiler” - poniedziałek, godz. 20:00, powtórka: środa godz. 10:00; piątek o 16:00 oraz niedziela, godz. 18:00

Czerwcowe Rockfilery:
6.06 Robert „Litza” Friedrich 13.06 Iron Maiden 20.06 Strachy na Lachy 27.06 Rammstein


My Chemical Romance w Monografii- tylko w rebel:tv
MCR lub My Chem, czyli My Chemical Romance. Już w najbliższy poniedziałek na godzinę zawładną anteną rebel:tv. Zapraszamy na program „Monografia” wypełniony po brzegi twórczością My Chem.
Przenieśmy się na chwilę do roku 2001, a dokładnie do dnia 11 września. Na skutek tragicznych wydarzeń, jakie nawiedziły wówczas Stany Zjednoczone, Gerard Way, dobrze zapowiadający się rysownik komiksów zdecydował odmienić swoje życie i poświęcić się muzyce…I tak to się wszystko zaczęło. Razem z kumplem, Mattem Pelissierem, napisał piosenkę pt. „Skylines and Turnstiles”, a inspiracją do niej była tragedia z 11 września. W 2002 roku nagrali oni swoją pierwszą płytę „I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love”. Krążek odniósł spory sukces na scenie undergroundowej, co dało im wejście na salony i szasnę na duży kontrakt z profesjonalną wytwórnią. Na efekty pracy długo czekać nie trzeba było. W 2004 roku światło dziennie ujrzał album “Three Cheers for Sweet Revenge”, a dwa lata później „The Black Parade”. Dyskografię zamyka „Danger Days: True Lives Of The Fabulous Killjoys”. Premiera płyty miała miejsce w 2010 roku.
Warto podkreślić, że już 18 czerwca zespół wystąpi w Polsce na Orange Warsaw Festival. Zatem tym bardziej warto przyjrzeć się bliżej ich muzycznym dokonaniom.

Więcej na temat My Chemical Romance w „Monografii” w poniedziałek, 13 czerwca o 21: 00, tylko w rebel:tv. Powtórka w czwartek o godz. 16.00 oraz w niedzielę o godz. 19.00.

Czerwcowe Monografie: 06.06 30 Seconds To Mars 13.06 My Chemical Romance 20.06 Grabaż i Strachy Na Lachy27.06 U2

© 2013-2020 by SN2.EU