poniedziałek, 06 listopad 2017 11:49

Magiczna wartość zdjęć – ramka i album kontra ekran

Zdjęcia chyba od zawsze stanowią niepowtarzalne pamiątki, zapisujące to, co się wydarzyło dawniej. Już nasi dziadkowie przywiązywali do nich wagę, dbając, aby były posegregowane. Dzięki temu wnuki mogły zobaczyć, jak to było wiele lat temu. Czasy trochę się zmieniły i obecnie mamy dostęp do takich cudów techniki, że fotografie możemy wykonywać wszędzie i w każdym momencie.

 

Równocześnie z tym dzisiaj wartość zdjęcia nieco spadła ze względu na to, że robi się je na potęgę, w każdym miejscu i często bez dbałości o odpowiednie ustawienie,. Wykadrowanie itd. Co więcej, ich spora ilość sprawia, że wielu osobom po prostu nie chce się ich tradycyjnie wywoływać – musieliby w tym celu przejrzeć całą masę zdjęć w różnych folderach i wybrać z nich tylko kilka.

Na szczęście są jeszcze prawdziwi miłośnicy zdjęć, którzy potrafią wyciągnąć z nich to, co najlepsze i stworzyć niesamowicie artystyczne obrazy. Dotyczy to tak samo krajobrazów, jak i zdjęć z życia rodzinnego czy pamiątek z ważnych wydarzeń życiowych. Zdjęcia mają wartość wręcz magiczną, dlatego warto zadbać o nie w odpowiedni sposób i postarać się, aby zajmowały ważne miejsce – chociażby ze względu na przyszłe pokolenia. Dlatego też dobrze jest wyposażyć się w albumy i ramki na fotografie, które pomogą zachować ich dobry wygląd i stan.

Zdjęcia warto wywoływać z kilku powodów. Po pierwsze, będzie można ich dotknąć,  a to przyczyni się do większej intensywności przeżyć podczas wspominania. Po drugie, tylko taki sposób jest w stanie uchronić je przed zniszczeniem. Posegregowane zdjęcia w albumach to coś zupełnie innego niż wracanie do zdjęć na płytach czy dyskach – nośniki po jakimś czasie mogą zawieść. Poza tym do tych papierowych odbitek po prostu chce się sięgać w różnych momentach życia i nie trzeba uruchamiać komputera.

Warto to docenić, wszak możliwości naszych dziadków były ograniczone. My mamy natomiast szansę korzystać z największych udogodnień w tym zakresie. Fotografie można gromadzić w różnych formach. Przykładem niech będą profesjonalne i pięknie wykonane albumy na zdjęcia w postaci drewnianych kuferków w nowoczesnym stylu. Można się też skusić na bardzo oryginalne ramki na zdjęcia, w których da się umieścić wybrane fotografie. Zapewni to jednocześnie porządek oraz wpasuje się do wystroju wnętrza.

Ekran komputera nigdy nie zastąpi prawdziwej papierowej przyjemności oglądania zdjęć. Wielość plików na dysku sprawia, że zdjęcia przegląda się rzadko. Portale społecznościowe obfitują w zdjęcia, które często udostępniane są masowo, bez dbałości o przekaz. Natomiast te leżące zawsze pod ręką w albumach czy ramkach ogląda się chętniej i przede wszystkim częściej. Warto zatem zrobić coś dla siebie oraz swoich potomnych i uporządkować im swoją rzeczywistość.

Wyświetlony 630 razy
© 2013-2020 by SN2.EU