niedziela, 01 marzec 2020 10:24

Jak robić ładne zdjęcia smartfonem?

Zdjęcia wykonane smartfonem Zdjęcia wykonane smartfonem

Fotografia cyfrowa jest w obecnych czasach na tyle rozwinięta, że aparaty fotograficzne w smartfonach potrafią złapać ulotne chwile w doskonałej jakości, nawet w najtrudniejszych warunkach. Oczywiście w tym przypadku jeśli chodzi o smartfon, cena odgrywa dużą rolę, jednak by robić ładne i efektowne zdjęcia ważne jest przede wszystkim odpowiednie podejście i kilka nabytych umiejętności.

Jak wykonywać wyjątkowe fotografie smartfonem? Co warto wziąć pod uwagę przy wyborze telefonu, którym zamierzamy robić zdjęcia?

Zadbaj o kadr i kompozycję, praktyka czyni mistrza!

Każdy, nawet najprostszy smartfon w aplikacji aparatu umożliwia podgląd obrazu, z którego zostanie przechwycone zdjęcie. Niektóre zaawansowane modele, takie jak Samsung czy Huawei mają rozbudowane aplikacje i funkcjonalności, a w wyższych modelach aparaty z kilkoma obiektywami zapewniające różne szerokości kątów widzenia. Jednak w każdym wypadku zasada będzie podobna. Fotografowane ujęcie - osoba, przedmiot czy krajobraz powinny być w przemyślany sposób ujęte w kadrze. Wcale nie musi być to kompozycja centralna, w której wszystko dzieje się w środku zdjęcia. Doskonale sprawdzają się tak zwane złote proporcje, czy zdjęcie podzielone na równe 9 części czterema liniami i umieszczenie kluczowych elementów kompozycji w punktach ich przecięcia. Jeżeli wykonywane przez Ciebie zdjęcie nie jest dynamiczne, postaraj się, by w tle nie znalazły się rzeczy, których nie chcesz tam oglądać. Wypróbuj inny punkt widzenia - przykucnij, zmień układ z pionowego na poziomy lub podejdź kilka kroków w wybraną stronę.

Wykorzystaj możliwości telefonu i aplikacji

Bardzo często właściciele smartfonów nie zdają sobie sprawy, ze wszystkich możliwości swoich urządzeń. Dla przykładu marka Samsung  posiada rozliczne funkcje fotograficzne, w tym np. tryb profesjonalny czy możliwość tworzenia zdjęć z niewielką głębią ostrości. By nauczyć się z nich korzystać, warto poświęcić kilka chwil i testować różne opcje, lub skorzystać z dostępnego w większości telefonów samouczka. Warto również sprawdzić, jakie fizyczne możliwości ma aparat, w jakim świetle jest w stanie wykonać dobre zdjęcie, a kiedy już ilość światła staje się niewystarczająca i jakość zdjęcia przestaje być akceptowalna. By wykonać dobre zdjęcie, zadbaj, by przedmiot czy osoba fotografowana była w miejscu o jak najlepszych warunkach oświetleniowych, zaś samo światło nie było w miarę możliwości ostre, tylko rozproszone. Nie zapomnij również o zachowaniu czystości obiektywu, a także jego ochronie przed rysami.

Wybierz najlepsze fotograficzne smartfony - sklep internetowy radzi

Jeżeli wybierzesz sklep internetowy, telefony które kupisz, będziesz mógł przetestować dopiero w domu. Ale nie jest to problemem, gdyż najlepiej wybór poprzedzić przeczytaniem lub obejrzeniem testów wykonanych przez profesjonalistów. Oczywiście informacje marketingowe, parametry, jakie podaje konkretny producent, na przykład Huawei  będą udostępnione, ale najlepiej przekonać się o jakości wykonywanych fotografii oglądając przykłady. Odwiedź strony z testami, opiniami i sprawdź, jaka cena i jakość będą najlepsze dla Ciebie.

Więcej informacji na: e-smartphone.pl

Wyświetlony 124 razy
© 2013-2019 by SN2.EU