czwartek, 05 marzec 2020 14:42

Podsłuchy, których się nie spodziewasz! Gdzie mogą być ukryte?

Podsłuchy Podsłuchy

Nowoczesne technologie sprawiły, że działania szpiegowskie przypominają niekiedy filmy akcji. Np. dzięki wykorzystaniu odpowiednich urządzeń, podsłuchy mogą być prawie wszędzie. My zdradzimy ci, gdzie możesz ich szukać, a nigdy byś o tym nie pomyślał!

 

Nawet, jeżeli spodziewasz się, że w mieszkaniu czy biurze mogą być podsłuchy, to ich odnalezienie może nie być łatwe. Urządzenia mogą być zamaskowane w bardzo specyficznych miejscach. W niektóre nie zaglądasz przez cały okres użytkowania danego lokalu!

Gdzie mogą być podsłuchy?

Profesjonalne firmy potrafią zainstalować podsłuch w każdym urządzeniu czy miejscu. Szukając ewentualnego mikrofonu musisz bardzo dokładnie przeszukać mieszkanie, dom lub biuro.

Bardzo dobrym miejscem do ukrycia podsłuchów są meble. Nie chodzi tu jednak o dobrze widoczną półkę, a tył danego przedmiotu, zabudowany blendą. W takie miejsca zagląda się tylko raz – przy ich składaniu. Nikt raczej nie spodziewa się, że za listwą maskującą może być podsłuch.

Listwy to w ogóle skuteczne miejsce ukrycia mikrofonu do słuchania rozmów z ukrycia. Świetnie sprawdzą się do tego maskownice przypodłogowe czy przedmioty do ukrywania kabli w ścianach. Elementy tego typu są bezobsługowe i nie ma powodów, by zaglądać w ich zawartość. Nawet ewentualne czyszczenie nie sprawia, że będziesz odkręcał przedmiot.

Podsłuchy mogą być też np. w zegarach ściennych. Te sprawdzane są raczej tylko przy przestawianiu godziny lub wymianie baterii (w przypadku zegarów starszego typu – nakręcaniu). Mogą być zamontowane w środku takiego urządzenia.

Wadą takich podsłuchów jest najczęściej brak mobilności. Raz zainstalowane nie mogą być przenoszone z miejsca na miejsce, bez ingerencji w całą instalację. Inaczej działają natomiast podsłuchy, które są fabrycznie wbudowane w elementy wyposażenia domu czy biura.

Podsłuch w maskownicach

Podsłuchy w maskownicach do kabli? To naprawdę możliwe! Wyspecjalizowane firmy bez problemu sobie z tym poradzą (fot. Wikipedia.com/ M.Minderhoud

Uważniej popatrz na nowe sprzęty!

Poza podsłuchami montowanymi w starych elementach wystroju wnętrza, w swoim domu możesz odnaleźć też doskonałe imitacje przedmiotów, służące do nagrywania dźwięku. Zmyślność projektantów i ich wyobraźnia imponuje. Wśród produktów, które udają przedmioty codziennego użytku znajdziesz m.in. odświeżacze powietrza, klipsy do ubrania, zapalniczki czy ładowarki.

Jak działają takie sprzęty? Niektóre, dla niepoznaki spełniają swoje funkcje „pierwotne”. W ich obudowie zamontowane jest specjalne urządzenie do nagrywania, wyposażone w odpowiednie funkcje. W ten sposób podsłuch może ukryć nawet amator, bo jego jedynym zadaniem jest zakup urządzenia, włączenie go i skonfigurowanie.

Bardzo skutecznym sprzętem jest podsłuch GSM Armac x5 w listwie zasilającej. To urządzenie, które łatwo da się ukryć. Z wyglądu niczym nie różni się od standardowych listew z przedłużaczem, dostępnych w sklepach z artykułami elektronicznymi lub hipermarketach. Ma możliwość podpięcia kilku urządzeń i jednocześnie… jest świetnym podsłuchem.

Jak to działa? Wielką zaletą sprzętu jest to, że nie potrzebuje on dodatkowego źródła zasilania, które niekiedy utrudnia maskowanie. W ten sposób podsłuch może działać praktycznie bez przerwy. Urządzenie nie wzbudza podejrzeń osób postronnych i jest nie do rozróżnienia przez amatora. Mikrofon listwy pozwala natomiast na nagranie wysokiej jakości dźwięku w odległości nawet 10 metrów.

Lista GSM

Listwa zasilająca z wbudowanym podsłuchem jest bardzo skutecznym miejscem kamuflażu (fot. Materiały własne)

Bazuje na technologii GSM. Co to oznacza? Do funkcjonowania potrzebuje standardowej karty SIM, pozwalając na podsłuchiwanie z każdego zakątka świata. Żeby usłyszeć to, co dzieje się w danym pomieszczeniu należy wykonać numer na kartę w listwie i podsłuch zacznie automatycznie nadawać. Można też aktywować funkcję VOX, która automatycznie załącza podsłuch w momencie wykrycia dźwięku.

Pamiętaj, że istnieją również wersje, w których w listwę wbudowany jest dyktafon. Ten działa trochę inaczej niż podsłuch GSM. Posiadają także funkcję VOX – nie nagrywają jeśli wykryją ciszę. Jednakże w ich przypadku musimy mieć dostęp do dyktafonu aby przegrać materiały. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość bezobsługowych nagrań.

Przed zamontowaniem podsłuchu skonsultuj się z prawnikiem i sprawdź na co pozwalają obowiązujące w Polsce przepisy. To ważne, abyś mógł spokojnie i bezstresowo podsłuchiwać.

© 2013-2020 by SN2.EU