poniedziałek, 07 październik 2013 20:03

Europejska premiera gry BEYOND: Dwie Dusze

Już za 5 dni premiera gry  BEYOND: Dwie Dusze w której pojawiają się sławy z Hollywood. BEYOND: Dwie Dusze, stworzone wyłącznie na PlayStation®3 [PS3™] przez Quantic Dream, zaciera granicę między filmami a grami. W rolach głównych zobaczymy Ellen Page oraz Willema Dafoe. Ścieżkę dźwiękową do BEYOND: Dwie Dusze stworzyli zdobywca Grammy®

i nominowany do nagrody BAFTA, kompozytor Lorne Balfe, oraz zdobywca Oscara®, Złotego Globu® i Grammy®, Hans Zimmer. 

Niesamowita obsada definiującej gatunek gryW BEYOND: Dwie Dusze zagra nominowana do Oscara Ellen Page. Wcięli się ona w Jodie Holmes, młodą kobietę, która dzięki więzi z niewidzialną istotą, jest obdarzona nadprzyrodzonymi mocami. Ellen towarzyszy Willem Dafoe grający Nathana Dawkinsa, tajemniczego naukowca, który pracuje dla rządowej agencji badającej zjawiska paranormalne. Zawodowa ciekawość Dawkinsa względem Jodie, wynikająca z przeżytej przez niego tragedii, jest głównym wątkiem w BEYOND: Dwie Dusze – zapewnia ciekawą i wciągającą fabułę, którą w pełni oddać mogła tylko subtelna gra Dafoe.

Metody stosowane przez twórców gry, Quantic Dream, które umożliwiają jednoczesne śledzenie wyrazu twarzy, głosu i ruchów ciała, gwarantują maksymalne wykorzystanie zdolności aktorów oraz pozwalają na stworzenie najbardziej realistycznej i przepełnionej emocjami gry w historii.

Rozegraj całe życie

W BEYOND: Dwie Dusze gracze poznają piętnaście lat z życia Jodie, doświadczając najważniejszych dla niej chwil w grze, która zapowiada się na najciekawszą i najbardziej spektakularną podróż na PS3. Jeżdżąc po całym świecie, Jodie napotyka przeszkody i bierze udział w nasyconych emocjami wydarzeniach, które w grze komputerowej pojawiają się po raz pierwszy. W BEYOND: Dwie Dusze – tak jak w Heavy Rain – gracze będą mieli wpływ na rozwój historii poprzez swoje decyzje i podjęte działania. 

Soundtrack

Zimmer otrzymał ogółem 10 nominacji do Złotego Globu®, 10 do nagród Grammy® oraz 9 do Oscara® – ostatnią za Incepcję Christophera Nolana. W minionych latach pracował między innymi przy filmach Człowiek ze stali Zacka Snydera, Jeździec znikąd i Mroczny rycerz powstaje. Lorne zaś komponował ostatnio muzykę do Mrocznego rycerza, Incepcji oraz filmu Sherlock Holmes: Gra cieni. Stworzył też ścieżkę dźwiękową do innych gier, w tym Assassin’s Creed® III oraz Skylanders: Giants™.

David Cage skomentował to słowami: „Zawsze miałem szczęście pracować przy moich grach z bardzo utalentowanymi kompozytorami, takimi jak David Bowie, Angelo Badalamenti czy Normand Corbeil. Praca z Hansem Zimmerem i Lorne’em Balfe’em była niesamowitym przeżyciem. Udało im się stworzyć niezwykle oryginalną ścieżkę dźwiękową, która łączy silne motywy z nowymi dźwiękami. Tworzy ona fantastyczne tło dla emocjonalnej podróży Jodie Holmes i obdarza ją głosem, który z pewnością zapadnie graczom w pamięć”.

Zimmer tak mówi o pracy przy BEYOND: Dwie Dusze: „Jednym z powodów, dla których podoba mi się świat gier, jest to, że potrafią one niesamowicie wciągnąć odbiorcę. To nie jest wyłącznie rozrywka”.

Balfe dodał: „To bardzo ciekawa gra. Pytają mnie, czy to film, czy gra, ale sęk w tym, że dla mnie nie ma tu różnicy. Można oglądać ją jak film, więc proces tworzenia muzyki przebiega podobnie”.

 

GŁÓWNE CECHY GRY:

•Zagłęb się we wciągającą i nieprzewidywalną historię z hollywoodzkimi gwiazdami, takimi jak Ellen Page i Willem Dafoe.

•Przejmij kontrolę nad Jodie oraz tajemniczą istotą w scenach pełnych akcji. 

•Stwórz swoją osobistą podróż, kształtując opowieść przez własne decyzje i działania. 

Poznaj nową, przebojową technologię Quantic Dream w grze, która zapowiada się na najładniejszą produkcję na PS3.

•Będzie ona zawierać oryginalną ścieżkę dźwiękową autorstwa Lorne’a Balfe’a i Hansa Zimmera. 

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, wejdź na: www.scee-press.com.

© 2013-2020 by SN2.EU