piątek, maj 24, 2024
sobota, 20 lipiec 2013 19:53

Jaki kredyt z umową cywilnoprawną?

Coraz więcej Polaków nie może pochwalić się umową o pracę, która zapewnia im nie tylko możliwość otrzymania płacy minimalnej, ale również daje szereg korzyści pracowniczych. Również posiadanie takiej umowy jest podstawą do tego, aby uzyskać kredyt w banku. Stałe i udokumentowane przychody są głównym składnikiem zdolności kredytowej.Dlatego też jeśli nie ma się umowy o pracę, ale jest się zatrudnionym na podstawie umów cywilnoprawnych – umowy o dzieło, umowy zlecenia, lub też w ogóle nie ma się przychodów albo pracuje się w tak zwanej szarej strefie, o kredytach w bankach można niestety zapomnieć. Oczywiście, niektóre instytucje bankowe posiadają oferty skierowane dla osób pracujących na umowach cywilnoprawnych, ale w ich przypadku trzeba udokumentować fakt, że pracuje się na nich regularnie i osiąga przychody na określonym poziomie, co nie zawsze jest możliwe.
Kredyt bez zaświadczeń pozabankowo

Jednak nawet wtedy, gdy bank odmawia kredytowania, można uzyskać wsparcie w instytucjach pozabankowych. To właśnie w nich dostanie się praktycznie od ręki kredyt bez zaświadczeń, który może być przeznaczony na dowolny cel. Wystarczy tylko wypełnić wniosek, można też dostać kredyt przez internet, a następnie nawet w 15 minut otrzyma się pieniądze na swoje konto bankowe lub też gotówkę do ręki. W tym przypadku nie są wymagane żadne dodatkowe zaświadczenia o zatrudnieniu, o dochodach, nawet kredyt można dostać wtedy, gdy posiada się już inne zobowiązania finansowe, jest się wpisanym jako dłużnik w BIK-u.

To najlepsza oferta dla osób posiadających umowę o dzieło czy umowę zlecenia, ponieważ wtedy można dostać potrzebne pieniądze szybko i bez zbędnych pytań. Oczywiście, ma to też swoje minusy, ponieważ kredyty pozabankowe są obłożone wyższymi kosztami. Dla uzyskania maksymalnych oszczędności trzeba dokładnie porównać oferty, aby wybrać taką, która będzie charakteryzowała się jak najmniejszymi obciążeniami. Warto też poszukiwać promocji – obecnie bardzo atrakcyjne oferty posiadają firmy udzielające kredytów online. marek_bk http://artykuly.marleny.pl