piątek, luty 23, 2024
wtorek, 13 październik 2020 16:26

Dlaczego moje dziąsła krwawią?

moje dziąsła krwawią moje dziąsła krwawią

Krwawienie z dziąseł to jeden z najczęstszych objawów nieprawidłowości w jamie ustnej. Chociaż możemy zakładać, że szczotkowaliśmy lub nitkowaliśmy zbyt agresywnie, zdrowe dziąsła nie powinny krwawić zbyt łatwo. Jeśli po umyciu zębów zauważyłeś trochę krwi w zlewie, przyczyną może być jakiś stan zdrowia. Aby zachować higienę jamy ustnej, będziesz chciał znaleźć źródło krwawienia i zrobić wszystko, aby je wyeliminować. Oto, co możesz zrobić, aby lepiej zrozumieć, dlaczego Twoje dziąsła krwawią, i kilka sposobów rozwiązania tego problemu.

 

Co może powodować krwawienie z dziąseł?

Istnieje kilka różnych powodów, dla których dziąsła mogą krwawić. Każde źródło krwawienia dziąseł będzie wymagało innego leczenia, dlatego ważne jest, aby znaleźć wyjątkową przyczynę krwawienia dziąseł i odpowiednio je leczyć. Krwawienie z dziąseł zwykle nie powinno wywoływać poważnego niepokoju. Aby jednak zapobiec pojawieniu się poważniejszego stanu, będziesz chciał odpowiednio zareagować i rozwiązać podstawowy problem. Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się krwawiących dziąseł, najpierw musisz wiedzieć, dlaczego krwawią one z dziąseł. Oto kilka z najczęstszych przyczyn krwawienia - więcej na https://www.information24news.com/pl.

Zbyt mocne szczotkowanie

Twoje dziąsła mogą bić, jeśli szczotkujesz zbyt mocno lub używasz szczoteczki do zębów, która jest zbyt mocna dla dziąseł. Wiele osób wydaje się mieć wrażenie, że im mocniej myją zęby, tym czystsze będą ich zęby. Chociaż możesz usuwać bakterie z zębów i linii dziąseł, powodujesz również uszkodzenia, które mogą powodować dyskomfort, ból i krwawienie. Spójrz na swoją szczoteczkę do zębów, aby stwierdzić, czy szczotkujesz zbyt mocno. Jeśli włosie jest wygięte lub postrzępione, możesz zbyt mocno naciskać na dziąsła. Chociaż do skutecznego mycia zębów konieczne jest użycie nacisku, powinien on przypominać bardziej masaż niż mycie ciśnieniowe. Postaraj się ułatwić szczotkowanie lub rozważ wybór szczoteczki do zębów z bardziej miękkim włosiem i sprawdź, czy krwawienie ustanie. Jeśli dziąsła nadal krwawią bez szczotkowania, należy wziąć pod uwagę inne kwestie.

Zapalenie dziąseł

Chociaż możesz nie chcieć wierzyć, że masz początkowe stadia choroby dziąseł , zapalenie dziąseł jest jedną z najczęstszych przyczyn krwawienia z dziąseł. Zapalenie dziąseł powoduje krwawienie dziąseł, ponieważ płytka nazębna i bakterie powodują obrzęk i infekcję dziąseł. Jeśli zignorujesz krwawiące dziąsła spowodowane zapaleniem dziąseł, możesz przejść do bardziej zaawansowanych stadiów choroby dziąseł. Poważne konsekwencje, w tym utrata zębów, mogą rozwinąć się w wyniku bardziej zaawansowanej choroby dziąseł. Aby skutecznie usunąć i leczyć zapalenie dziąseł, należy ćwiczyć dobre nawyki dotyczące szczotkowania i nitkowania.

Leki a krwawienie z dziąseł

Niektóre leki rozrzedzają krew, ułatwiając krwawienie. Nawet powszechne leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, mogą powodować rozrzedzenie krwi. Jeśli zauważyłeś, że twoje dziąsła zaczęły krwawić mniej więcej w tym samym czasie, gdy zacząłeś nowy lek, nowy lek może być winny. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub dentystą o krwawieniu z dziąseł, którego doświadczasz i że uważasz, że ma to związek z lekiem. Mogą pomóc w opracowaniu schematu higieny jamy ustnej, który pozwoli zachować zdrowe i czyste zęby i dziąsła, nie przyczyniając się do krwawienia.

Nici dentystyczne

Aby zachować zdrowe zęby, dziąsła i jamę ustną, zaleca się stosowanie nici dentystycznej dla wszystkich osób. Ale jeśli dopiero zaczynasz używać nici dentystycznej lub przegapiłeś kilka dni nitkowania, możesz zauważyć, że nitkowanie powoduje krwawienie dziąseł. Im bardziej Twoje dziąsła przyzwyczają się do nitkowania, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że zaczną krwawić. Chociaż na początku krew może być niepokojąca, powinna ustąpić po kilku dniach nitkowania. Jeśli używasz nici dentystycznej i masz zapalenie dziąseł, możesz mieć dodatkowe krwawienie. Jednak nitkowanie to świetny sposób na wyleczenie zapalenia dziąseł i przywrócenie zdrowia jamy ustnej.

Ciąża a krwawienie z dziąseł

Wiele kobiet doświadcza krwawienia z dziąseł w czasie ciąży. Ze względu na zmianę poziomu hormonów, która wiąże się z ciążą , możesz być bardziej podatna na zapalenie dziąseł i podczas ciąży powinnaś odwiedzać dentystę . W czasie ciąży może być konieczne podjęcie dodatkowych kroków w celu utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów powinny wystarczyć, aby zapobiec zapaleniu dziąseł podczas ciąży. Chociaż nie są to jedyne przyczyny krwawienia z dziąseł, są jednymi z najczęstszych. Poszukaj czynników, które mogą wskazywać przyczynę krwawienia z dziąseł.