piątek, marzec 01, 2024
środa, 06 maj 2020 20:41

Zaburzenia lękowe – co to takiego? Jak sobie z nimi radzić?

psycholog online psycholog online

Lęk to naturalne zjawisko, które może dotyczyć każdej osoby. Jednak czasami zdarza się tak, że zwykłe lęki stają się naszymi demonami i znacznie utrudniają życie – stają się chorobą.

 

Co istotne mogą one mieć różny charakter i intensywność. Utrudniają wówczas też znacznie codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Co wtedy można zrobić? Pierwszym i często skutecznym rozwiązaniem jest dobrze dobrana psychoterapia.

Czym są zaburzenia lękowe? Jakie są ich rodzaje?

W trudnych okresach w życiu u każdego pojawiają się lęki. Jednak w niektórych przypadkach (szacuje się, że w około 10% całej populacji), mogą one się rozwinąć, występować znacznie częściej i przytłaczać. Stają się one też o wiele silniejsze niż wskazuje na to zaistniała sytuacja. Wówczas można już mówić o zaburzeniach lękowych. Co ciekawe, wskazuje się, że tego typu problemy częściej występują u kobiet niż u mężczyzn. Warto tutaj podkreślić, że zaburzenia lękowe to bardzo szerokie pojęcie. Dzieli się je na kilka kategorii, wśród których wyróżnia się między innymi fobie specyficzne, lęki społeczne, ataki paniki, lęk separacyjny czy lęk uogólniony.

W jaki sposób można sobie radzić z zaburzeniami lękowymi?

Walka z zaburzeniami lękowymi, niezależnie od tego, jakie jest ich podłoże, jest bardzo trudne. Dlatego w tym ciężkim czasie, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty, jakim jest psycholog. Warszawa to miasto, w którym działa wiele gabinetów np. PsychoCare. Pierwsza konsultacja, jaką zamówisz przez stronę https://cplwowska.pl/, jak i pozostałe mogą odbywać się online, po wcześniejszym umówieniu się z wybranym psychologiem. Co istotne dla wielu osób, pierwsze spotkanie poprzez sieć jest darmowe i pozwala przygotować odpowiednią strategię na całą terapię, którą przeprowadzi psycholog. Online mogą być przeprowadzone sesje związane nie tylko z leczeniem lęków, ale i np. konsultacje związane z leczeniem uzależnień czy terapie dla par. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala na sprawniejszy kontakt pacjenta z psychologiem.

Media