wtorek, 16 kwiecień 2019 15:27

Rodzaje irygatorów dentystycznych

Dbanie o higienę jamy ustnej to coś więcej niż zwykłe szczotkowanie zębów i regularne wizyty kontrolne u stomatologa. Obszarem często zapominanym i lekceważonym są przestrzenie międzyzębowe, czyli wolne miejsca pomiędzy poszczególnymi zębami, które ze względu na swoją trudną dostępność stwarzają wiele problemów w ich codziennym oczyszczaniu z gromadzących się tam resztek pokarmowych.

Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesne urządzenie, czyli irygator dentystyczny.

 

Czym jest irygator dentystyczny i jak działa?

Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych przy użyciu klasycznej szczoteczki nie jest rzeczą możliwą, dlatego też na rynku dostępnych jest wiele przydatnych akcesoriów, pomagających zadbać o prawidłową higienę naszej jamy ustnej. Poza popularnymi nićmi dentystycznymi, wykałaczkami czy szczoteczkami międzyzębowymi, warto zwrócić uwagę na urządzenie niezwykle skuteczne oraz nieinwazyjne jakim jest irygator dentystyczny.

Irygator dentystyczny jest przyrządem wykorzystywanym do oczyszczania powierzchni międzyzębowych poprzez wykorzystywanie strumienia wody pod określonym ciśnieniem. W ten sposób z naszej jamy ustnej zostają wypłukiwane wszelkie resztki pokarmowe oraz zbierające się tam osady.

Główną zaletą irygatora dentystycznego jest jego prosta obsługa (pojemność zbiornika na wodę pozwoli na oczyszczenie jamy ustnej za jednym razem), a także brak powodowania podrażnień jamy ustnej. Irygator dentystyczny to urządzenie dla każdego. Idealnie sprawdzi się u osób noszących aparaty dentystyczne, posiadających ciasne przestrzenie międzyzębowe, implanty, korony lub mosty oraz borykających się z problemem krwawiących dziąseł.
Rodzaje irygatorów dentystycznych

Irygatory stacjonarne

Ten rodzaj irygatora jest przeznaczony do użytku domowego. Irygator dentystyczny stacjonarny wyróżnia się przede wszystkim większymi rozmiarami (pojemnik o pojemności ok. 600 ml, duże stacje dokujące podłączane do prądu). Z irygatorów stacjonarnych korzystać może cała rodzina, a to za sprawą wymiennych końcówek przeznaczonych nie tylko do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, ale także języka i miejsc pod dziąsłami. Poszczególne modele różnią się między sobą regulacją ciśnienia strumienia wody oraz liczbą pulsacji na jedną minutę.

Irygatory bezprzewodowe

Irygatory bezprzewodowe są polecane osobom podróżującym, ponieważ mają one kompaktowe rozmiary, przez co nie będą zajmowały zbędnego miejsca w naszym bagażu. Pojemność pojemnika na wodę wynosi ok. 130 ml, dlatego też aby oczyścić całą jamę ustną konieczne będzie co najmniej jego dwukrotne napełnienie. Ładowanie tego rodzaju irygatora odbywa się przy użyciu specjalnej stacji dołączonej do zestawu lub też ładowarki USB.

© 2013-2020 by SN2.EU