poniedziałek, 30 lipiec 2018 12:44

Suplementacja dla pływaków. Jaki ma sens?

Pływanie to sport, który wymaga dużej wydolności zarówno układu oddechowego, jak i mięśni. Chcąc osiągać coraz lepsze wyniki i pobijać rekordy, pływacy powinni zdecydować się na odpowiednią suplementację oraz odżywki. Jakie to preparaty? Po jakie minerały sięgać w ciągu dnia? Podpowiadamy!

 

Uściślij swój cel treningowy!

W zależności od tego, jaki jest Twój cel treningowy – redukcja czy budowa masy mięśniowej, musisz dostosować odpowiednie odżywki do swojego planu dnia. Jednym z najpowszechniejszych rozwiązań są preparaty białkowe stosowane po treningu. Do najcenniejszych odżywek dla osób pływających zaliczamy:

  • Ø izolaty
  • Ø hydrolizaty serwatkowe
  • Ø preparaty aminokwasowe (BCAA, EAA, kompleksowe formuły aminokwasowe)

Dlaczego?

Białko jest podstawowym budulcem masy mięśniowej, dlatego też nie może go zabraknąć w diecie osób aktywnych. Jest to szczególnie ważne u osób trenujących intensywnie. Aminokwasy z kolei wpływają na wydolność mięśni – stanowią budulec jej tkanki oraz przyspieszają regenerację po wysiłku.

Postaw na dodatkowe spalanie!

Chcąc dodatkowo usprawnić spalanie tkanki tłuszczowej, warto rozważyć zakup specjalnej odżywki – spalacza tłuszczu. Suplement ten, nie tylko doda energii w trakcie treningu, ale również ograniczy apetyt. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie odżywki przedtreningowej. W tym przypadku, ważnym jest, aby postawić na preparat z małą ilością składników z grupy prekursorów tlenku azotu, ponieważ duża pompa mięśniowa może utrudnić pływanie. Pływacy śmiało mogą sięgać po preparaty dedykowane dla zawodników sportów walki oraz sportów wytrzymałościowych, jak np. 7NUTRITION Mmaster.

Nie zapomnij o suplementacji!

Suplementacja okołotreningowa to nie wszystko, ponieważ równie ważnym elementem diety sportowca jest przyjmowanie odpowiednich witamin i minerałów w ciągu dnia. W przypadku pływaków należy postawić na:

  • Ø magnez i potas, które pozwolą uniknąć bolesnych skurczy w wodzie
  • Ø preparat witaminowo – minerałowy, który wpłynie na proces regeneracji czy rekonwalescencji
  • Ø kompleks adaptogenów stanowiący wsparcie organizmu
  • Ø monopreparaty dopasowane do indywidualnych potrzeb

Pokonywanie słabości to jedna z tych rzeczy, które napędzają do działania i motywują do życia. Aby ta walka była jednak wyrównana, warto postawić na profesjonalne preparaty, które nie tylko pomogą osiągnąć sukces, ale również odpowiednio wesprą organizm. Spełniaj marzenia i ciesz się z każdym treningiem! Dla takich chwil warto żyć!

Wyświetlony 491 razy
© 2013-2019 by SN2.EU