wtorek, 20 luty 2018 17:03

Diastema - jak zlikwidować przerwę między jedynkami?

Diastema, czyli przerwa między jedynkami, uważana jest przede wszystkim za defekt kosmetyczny. Warto jednak wiedzieć, że również może stanowić problem zdrowotny, powodujący powstanie kłopotów z mową, wad zgryzu czy niektórych chorób przyzębia. Lekarze w każdym przypadku zalecają likwidację przerwy między jedynkami. Na szczęście w XXI wieku nie jest to takie trudne.

Jak wypełnić przerwę między jedynkami?

Diastema uważana jest za wadę zgryzu, jeśli przerwa między jedynkami wynosi więcej niż 2 mm. W takim przypadku leczenie jest wręcz wskazane. W mniejszych przerwach między zębami podejmuje się decyzję o leczeniu głównie ze względów estetycznych.

Leczenie przerwy między jedynkami dostosowywane jest do konkretnego przypadku. Najczęściej podcina się więzadełko oraz zaleca się noszenie aparatu ortodontycznego. Nie zawsze jest to aparat zakładany na stałe. Często wystarcza regularne stosowanie aparatu zdejmowanego. Duże znaczenie w wyborze rodzaju aparatu ma wiek pacjenta. U dzieci najczęściej nie ma konieczności zakładania aparatu stałego.

Diastema czasami jest wynikiem braku w uzębieniu. Wtedy zazwyczaj stosuje się implanty. Leczenie przeprowadza się w gabinetach dentystycznych i ortodontycznych.

Gdzie udać się w celu likwidacji przerwy między zębami?

Ze względu na to, że diastema jest bardzo widoczna, ponieważ dotyczy dwóch środkowych zębów, które są odsłaniane podczas mówienia, ziewania i śmiechu, to bardzo ważny jest sposób zastosowanego leczenia. Warto udać się do dentysty doświadczonego w tego typu przypadkach, bo tylko wtedy będziemy mieć gwarancję, że uzyskany efekt spełni nasze oczekiwania i będzie doskonały pod względem estetycznym. Wybierając gabinet, warto również zwrócić uwagę na znajdujący się w nim sprzęt i stosowane metody leczenia. Nowoczesne rozwiązania i możliwość przeprowadzenia dokładnej diagnostyki są sposobem na osiągnięcie pięknego, naturalnego i równego uśmiechu.

Gabinet dentystyczny w Warszawie

Przykładem bardzo polecanego gabinetu dentystycznego, specjalizującego się między innymi w leczeniu nieestetycznych przerw między jedynkami jest Fabdent. Więcej informacji na temat oferty, cennika i pracujących tam specjalistów można znaleźć na stronie internetowej www.Fabdent.pl.

Wyświetlony 368 razy
© 2013-2019 by SN2.EU