wtorek, 14 lipiec 2015 17:19

Na czym polega leczenie parodontozy?

Paradontoza jest jedną z dolegliwości, która rozwija się w sposób prawie niezauważalny. Zazwyczaj pojawia się wskutek wielu przyczyn. Jedną z nich jest niewystarczająca higiena jamy ustnej prowadząca do osadzania się resztek pokarmu i flory bakteryjnej pojawiającej się między warstwą dziąseł a przylegającą do nich powierzchnią zęba. Rezultatem jest pojawiający się kamień nazębny, który niezwalczany prowadzi do osłabienia dziąseł i zębów, a w rezultacie do ich zaniku i rozchwiania. Niewystarczająca higiena nie jest jedynym powodem powstawania paradontozy, przyczyna może pojawić się również w podłożu genetycznym oraz w niezdrowym trybie życia wywołanym przykładowo paleniem tytoniu.

Warto planować regularne wizyty u stomatologów i tym samym kontrolować stan uzębienia. Istnieją jednak niepokojące symptomy, dzięki którym możemy zauważyć pierwsze objawy paradontozy i jak najszybciej podjąć leczenie zgłaszając się do specjalisty, który dostosuje plan leczenia do potrzeb pacjenta. Pierwszymi objawami paradontozy są zazwyczaj wywołane stanem zapalnym zaczerwienione, wrażliwe, a nawet krwawiące dziąsła.

Uzębienie człowieka można porównać do roślin, które potrzebują dobrze przygotowanego podłoża by ich korzenie były mocne i wytrzymały każde warunki atmosferyczne oraz stanowiły ozdobę każdego ogrodu. Jeśli jeden z tych elementów zostanie zachwiany, rośliny zaczynają więdnąć i usychać. Podobnie jest z naszymi dziąsłami i zębami, które wymagają specjalnej pielęgnacji. Dlatego warto w porę podjąć leczenie paradontozy, które przyniesie szybkie i oczekiwane rezultaty.

Leczenie we wczesnym stadium ma ogromne znaczenie. Można zatem rozpocząć je od przestrzegania higieny jamy ustnej oraz od profesjonalnych zabiegów higienizacyjnych, w tym regularnego usuwania kamienia nazębnego w gabinecie Dental Complex. Fazę profilaktyczno-stabilizacyjną stosuje się w przypadkach leczenia, w których problem paradontozy jest znacznie pogłębiony oraz w potrzebie zmniejszenia ryzyka nawrotów choroby. W zaawansowanym stadium paradontozy konieczna może być nawet interwencja chirurga dentystycznego.

W wyniku paradontozy może dojść nie tylko do uszkodzenia wewnętrznej warstwy zębów, ale również do utracenia ich zdrowego wyglądu. Wśród środków leczniczych istnieje preparat pomagający w leczeniu skutków paradontozy oraz w przywróceniu dawnego blasku naszemu uśmiechowi. Mowa o Emdogain, preparacie który posiada właściwości regenerujące oraz odbudowujące tkankę przyzębia. Jest to środek całkowicie bezpieczny, oferowany między innymi przez Dental Complex. Najcenniejszym składnikiem preparatu jest białko ludzkie zwane amelogeniną, wytwarzane w początkowej fazie kształtowania się zębów w życiu płodowym człowieka. Po nałożeniu preparatu w gabinecie stomatologicznym natychmiastowo rozpoczyna się etap regeneracji elementów podporowych. Istnieje zatem szansa na pobudzenie naturalnych procesów występujących w ciele człowieka, odpowiadających za odbudowę tkanek przyzębia. Dzięki regularnym wizytom stomatologicznym oraz pomocy specjalistów, paradontoza nie musi wiązać się z postępującym bólem dziąseł oraz z uciążliwą walką o piękny uśmiech.

Wyświetlony 910 razy
© 2013-2019 by SN2.EU