czwartek, 10 czerwiec 2010 20:42

Futyrystyczne parki rozrywki

Nałogowcy kolejek górskich! Zapiąć pasy i trzymać się siedzeń! W lipcu program Futurystyczne parki rozrywki na kanale Discovery Science zapewni pełną adrenaliny jazdę, której towarzyszyć będzie wgląd w najnowsze technologie, stosowane w dzisiejszych futurystycznych atrakcjach parków rozrywki.
Zajrzycie za kulisy ich powstawania i dowiecie się, skąd inżynierowie czerpią inspirację, by dostarczać coraz więcej emocji miłośnikom parków rozrywki.
Dołączcie do specjalisty od ekstremalnych doznań - Brendana Walkera – i zobaczcie, w jaki sposób powstają najnowsze konstrukcje. Przekonajcie się, jak zbudować kolejkę, dającą wyjątkowe doznania i niezapomnaine wrażenia. W programie zapoznamy się z wszystkimi etapami tworzenia lunaparków od projektowania, budowy i testowania, aż po jazdę najszybszymi, najbardziej przerażającymi i ekscytującymi kolejkami.
Wśród szarpiących nerwy i nadwyrężających struny głosowe kolejek, znajdą się: „Fahrenheit”- pierwsza na świecie kolejka ze Imagespadkiem 97 stopniowym, „Niagara’s Fury”, w której inżynierowie odtworzyli piękno i wzburzenie wspaniałego wodospadu stworzonego przez matkę naturę, „X2” w Kaliforni - pierwsza na świecie 4-wymiarowa kolejka, na której pasażerowie obracają się wraz z siedzeniami o 360 stopni oraz „Toy Story Mania”, interaktywny park rozrywki zainspirowany popularną kreskówką. Po jeździe każdą z nich będziecie chcieli zaraz wskoczyć do kolejnej i poczuć niezapomniany dreszczyk emocji.


ImageDiscovery Science

Discovery Science prezentuje najciekawsze zagadnienia z dziedziny nauki i technologii. Kanał przybliża największe projekty technologiczne, pokazuje interesujące kierunki badań, bawiąc przy tym widzów ciekawymi gadżetami i nowinkami. Discovery Science przedstawia przełomowe odkrycia i proponuje praktyczne zastosowania najnowszych technologii a wszystko w sposób zrozumiały, przyjazny, a czasami nawet zabawny. Śledząc Discovery Science widzimy, w jaki sposób nauka i technologia wpływają na nasze życie oraz jaką rolę mogą one odegrać w przyszłości. Oferta stacji pomaga widzom znaleźć odpowiedzi na pytania„ co?” „jak?” i „dlaczego?”, rzetelnie przekazując wiedzę.
Kanał nadaje 24 godziny na dobę i dostępny jest na polskim rynku od 1999 roku. Oferta programowa stacji zawiera treści poświęcone tematyce ekologii, kataklizmom i największym katastrofom, współczesnej inżynierii i technologii, jak również znane i popularne serie z gatunku pop-science. Discovery Science wzbogaca wiedzę, przykuwa uwagę i bawi. Na kanale znaleźć można takie serie jak m.in. Brainiac, Spojrzenie w przyszłość, Jak to jest zrobione, Ekopolis.


Zdjęcia w wysokiej rozdzielczości są dostępne pod adresem: www.press.discovery.com
© 2013-2020 by SN2.EU