sobota, 23 lipiec 2011 18:47

Spadochrony, balony i samoloty – łączcie się!

Setki kolorowych spadochronów, dziesiątki tęczowych balonów i wielobarwne samoloty sprawią, że zapomnisz o przyziemnych problemach i dasz się unieść podniebnym marzeniom. Przyjdź na lotnisko Kruszyn we Włocławku, wnieś oczy ku niebu i podziwiaj niezwykłe widowisko, jakie rozgrywać się będzie podczas EURO BIG WAY CAMP 2011 i Włocławskich Zawodów Balonowych.

Przyjdź od 25 do 29 lipca na lotnisko Kruszyn we Włocławku i kibicuj 250 skoczkom spadochronowym tworzącym niezwykle podniebne formacje. Pierwsza rekordowa figura złożona będzie ze 125 osób (i będzie to największa spadochronowa formacja w całej Europie); druga stworzona zostanie przez 85 spadochroniarzy, a trzecia utworzona będzie z 40 skoczków. 

EWBC 2011 to jedna z ważniejszych, w świecie spadochronowym, imprez, gdyż jest on europejską eliminacją do Campu, który odbędzie się w Dubaju w 2013 roku oraz w którym udział weźmie, czyli w tym samym czasie z samolotów wyskoczy i złapie się za ręce i nogi, 500 skoczków. W ciągu najbliższych kilku lat świat spadochroniarski nie przewiduje tworzyć większych formacji. Dubaj będzie więc rekordem rekordów.
Kibicować warto nie tylko najlepszym skoczkom spadochronowym (którzy na swoim koncie maję wyskakanych tysiące skoków). Trzymać kciuki również należy za pilotów samolotów typu Skyvan, które z całej Europy „zlecą się” do Włocławka. Każdy z tych niewielkich samolotów transportowych pomalowany jest w niezwykły i nietypowy sposób. Razem, piloci Skyvanów, potrafią ustawić samoloty w zachwycającym szyku, tak precyzyjnym, że ich odległość od siebie można mierzyć szkolna linijką.

Dopinguj również pilotów balonów, którzy od 28 do 31 lipca wezmą udział aż w 4 zawodach, takich jak: I Balonowy Puchar Europy Środkowo – Wschodniej FAI kat. Storting; Balonowy Puchar Polski; Balonowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Balonowe Mistrzostwa Polski Juniorów; XII Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Włocławka i Prezesa Anwilu SA. Niewątpliwą atrakcją imprezy będzie przyjazd załogi z balonem przystosowanym do przewozu większych grup podróżnych, dziennikarzy oraz skoczków spadochronowych.

Spadochrony, balony, samoloty i wszyscy miłośnicy sportów powietrznych – łączcie się!

Organizatorem EURO BIGWAY CAMP 2010 jest Skydive.pl – organizatorzy Rekordu Polski 2008 oraz EBWC 2009 i EBWC 2010, największa polska Szkoła Spadochronowa, www.skydive.pl

© 2013-2020 by SN2.EU