piątek, wrzesień 29, 2023
poniedziałek, 19 listopad 2018 11:24

Invicta Marvel - komiksowa kolekcja szalonych zegarków

Producent Zegarków Invicta Marvel nie przestaje zaskakiwać pomysłowością i rozmachem z jakim projektuje swoje dzieła. Z kolei o modelach z limitowanych kolekcji można mówić jak o arcydziełach sztuki zegarmistrzowskiej i to nie tylko ze względu na szokujące wzornictwo.

Nie bez znaczenia pozostaje ich wysoka jakość, poparta wieloletnią tradycją i doświadczeniem. Zegarki Invicta niosą w sobie pierwotnego ducha szwajcarskich korzeni w równym stopniu co amerykańskiego ducha nowoczesności i nieskrępowanej wyobraźni. Doskonałym tego przykładem jest absolutnie zwariowana kolekcja Invicta Marvel, która nawiązuje do słynnej serii komiksów o superbohaterach.

Invicta Marvel w hołdzie superbohaterom

Legendarne amerykańskie wydawnictwo Marvel należy obecnie do koncernu The Walt Disney Company i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników komiksów. Zdecydowana większość z nich została już zekranizowana. Niejako w hołdzie pomysłodawcom rysunkowych superbohaterów, zegarkowa marka Invicta stworzyła serie modeli kolejno inspirowanych wizerunkiem poszczególnych postaci. Mamy zatem wzornictwo stylizowane na Spider-Mana, Iron Mana, Punishera, Hulk'a i wielu innych mniej lub bardziej godnych podziwu bohaterów. Ta limitowana kolekcja jest bezwzględnie dedykowana miłośnikom kultowych komiksów Marvela oraz filmów powstałych na ich podstawie. Każdy zegarek stanowi niepowtarzalną wariację na temat kolorów i aranżacji koperty oraz tarczy czasomierza.

Invicta Marvel Spider-Man

Na przykład design zegarków inspirowanych postacią Spider-Mana kolorystycznie nawiązuje do ubrania superbohatera, zatem dominują tu barwy niebieskie, czerwone i czarne. Funkcjonalną tarczę z precyzyjnym chronografem zdobi charakterystyczna pajęczyna. Ponadto cyferblat obramowany jest skalą tachymetru, a na bezelu umieszczone są widoczne liczby odpowiadające minutom w odstępach co 5. Seria obejmuje także zegarki o bardziej klasycznym wzorze tarczy, bez chronografu. Wszyscy przedstawiciele tej kolekcji, to modele na wygodnym pasku z tworzywa sztucznego. Mamy tu więc do czynienia nie tylko z jednoznaczną, bogatą stylizacją ale także z właściwą zegarkom Invicta jakością i funkcjonalnością.

Invicta Marvel Iron-Mana

Przyjrzyjmy się teraz serii poświęconej innemu bohaterowi Marvela. Kolorystyka zegarków Iron-Man bezpośrednio nawiązuje do barw zbroi superbohatera, którym de facto jest multimilioner i producent nowoczesnej broni - Tony Stark. Całość utrzymana jest w złotej i czerwonej tonacji, a na tarczy większości modeli widnieje podobizna hełmu Iron-Mana. Z kolei industrialny, ciężki design koperty nasuwa militarne skojarzenia. Podkreślają to także stalowe wstawki w paskach z tworzywa sztucznego. Zegarek Invicta Iron-Man to wysokiej klasy czasomierz, wytrzymały i funkcjonalny jak zbroja superbohatera. W tym wypadku przekonuje nas jednocześnie o jednej prawidłowości - bohaterowie się nie rodzą, tylko zostają skonstruowani.

 

Invicta Marvel Punisher

Zegarek Invicta Marvel Punisher poświęcony jest postaci, która doświadczyła morderczej metamorfozy. Komiksowy i filmowy Frank Castle w przeszłości stracił rodzinę i omal sam nie został zabity. Teraz przybrał zupełnie nowe, bezwzględne oblicze i sam wymierza sprawiedliwość w przestępczym półświatku, posługując się emblematem trupiej czaszki. W nawiązaniu do tej historii, zegarki z tej serii posiadają taki właśnie, trupi wizerunek na tarczy. Ponadto ich stylizacja nawiązuje do bogatego uzbrojenia, jakim posługuje się ów superbohater.

Designerski gadżet czy funkcjonalny zegarek

Odważne stylizacje zegarków Invicta Marvel pozwalają sklasyfikować je jako designerskie, jednak ich wizerunek nie przysłania funkcjonalności i wysokiej jakości wykonania czasomierzy tej marki. W zasadzie są to solidne, renomowane modele pochodzące z innych kolekcji, np. Invicta Bolt. Mają tylko ściśle określone, zwariowane wzornictwo. Czyli są to znane modele po metamorfozie - podobnie jak nasi superbohaterowie, których pierwotne osobowości zyskały nowe oblicza. Dlatego nie da się zaprzeczyć, że to właśnie krzykliwy, barwny design przyciąga miłośników komiksów i zegarków. Przypuszczalnie w takiej właśnie kolejności.