niedziela, 04 marzec 2018 12:56

Jak wybrać sejf do przechowywania broni palnej?

Do niedawna sejfy kojarzone były wyłącznie z przechowywaniem cennych rzeczy i kosztowności. Chociaż ich przeznaczenie pod tym względem nie uległo zmianie, coraz częściej spotykamy je jako element zabezpieczający przedmioty nie tyle drogie co w złych rękach niebezpieczne. Posiadanie broni palnej w domu wymaga od nas spełnienia szeregu wytycznych.

 

Jak przechowuje się broń palną?

Do przechowywania broni i amunicji stosuje się specjalny rodzaj sejfu. W przypadku broni długiej, jego konstrukcja przypomina bardziej szafę, stąd częściej spotkamy się z określeniem szafy na broń. Wspomniany sejf musi spełniać określone kryteria i normy zgodne z ustawą o przechowywaniu broni. Na ten moment szafa na broń musi nie tylko spełniać wymagania klasy S1 ale także posiadać stosowny certyfikat wydawany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej wraz ze specjalną tabliczką znamionową. Tylko certyfikowane sejfy w ten sposób mogą być wykorzystywane do przechowywania broni palnej.

Jak dobrać szafę na broń?

Wszystko zależy tak naprawdę od pozwolenia jakie posiadamy, ilości sztuk broni i amunicji. Z pewnością lepiej będzie, kiedy zaopatrzymy się w szafę S1 mieszczącą więcej jednostek, niż jest to obecnie nam potrzebne. Upychanie, zwłaszcza broni długiej do zbyt małego sejfu może prowadzić do uszkodzenia takich elementów jak optyka. Warto zatem dokładnie przemyśleć i przynajmniej rozważyć zakup większej szafy na broń.


Gdzie kupić szafę na broń klasy S1?

Największy wybór tego typu produktów znajdziemy w Internecie. Warto jednak przestrzegać kilku prostych zasad, aby nasz zakup był bezpieczny a wyrób posiadał niezbędny certyfikat. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy firma oferująca szafy na broń, faktycznie dostarcza towary producentów ujętych na liście przedsiębiorstw posiadających certyfikat zgodności wytwarzania sejfów z normą S1. Lista dostępna jest na stronie internetowej Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Przy zakupie powinniśmy uwzględniać wyłącznie firmy, które posiadają już pewien staż na rynku i opinie o jakości swoich usług. Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę ze strzelectwem, to warto skonsultować nasz wybór dystrybutorem.

FabrykaSejfow.pl to miejsce, w którym znajdziemy wszelkie możliwe produkty z branży zabezpieczeń pasywnych. Wieloletnie doświadczenie, liczne i bardzo pozytywne opinie klientów oraz stale rozszerzająca się oferta to tylko niektóre z atutów jakie posiada ten sklep internetowy. Warto rozważyć zakup na www.fabrykasejfow.pl

 

© 2013-2020 by SN2.EU