czwartek, 19 grudzień 2019 12:39

Jaka powinna być waga platformowa

Waga przemysłowa Waga przemysłowa

Stojąc przed wyborem odpowiedniej wagi do swojego przemysłu, często nie wiemy jakie cechy dana waga powinna mieć. W tym artykule wyjaśnimy kilka podstawowych aspektów jaka powinna być waga platformowa.

 

Waga platformowa do ważenia powinna być wykonana ze stali nierdzewnej dla trwałej konstrukcji i wysokiej wydajności, która jest odpowiednia do zastosowań przemysłowych i biznesowych, zapewniając wysokiej rozdzielczości ogniwo obciążnikowe z ogranicznikami przeciążenia i zabezpieczeniem transportowym. Waga powinna być zgodna ze standardami przemysłowymi, wykonana powinna być z wysokiej jakości stali, cenionej za dłuższą żywotność z dokładnymi odczytami i dostępna w wersjach z pojedynczym czujnikiem obciążenia oraz wieloma czujnikami. Waga platformowa powinna być mocną, lekką i trwałą maszyną, technicznie zaawansowaną platformą, solidną z odłączanym wspornikiem, aby dopasować wskaźnik do słupa.

Waga platformowa do ważenia powinna zapewniać ochronę przed przeciążeniem dla bezpieczeństwa, powinna mieć miskę ze stali nierdzewnej, trwałą, wytrzymałą, dokładną z przyciskami do łatwego użycia. Powinna też posiadać tryb oszczędzania baterii oraz automatyczny regulator napięcia. Waga platformowa do ważenia stosowana jest w piekarniach, hotelach, przemyśle chemicznym, sektorze inżynieryjnym, cukierniach, sklepach spożywczych, przemyśle odziarniającym i zbożowym, przemyśle farmaceutycznym, laboratoriach.

Istnieją różne rodzaje wag platformowych, takie jak waga obsługiwana monetą, waga ognioszczelna, waga do liczenia sztuk, waga BMI wysokości, waga paletowa, waga do wózków inwalidzkich, cyfrowa waga, elektroniczna waga przemysłowa.

Ognioszczelna waga jest wagą platformową przeznaczoną do stosowania w obszarach niebezpiecznych, posiadającą szybki wskaźnik cyfrowy zamknięty w wytrzymałej obudowie z płomieniowym dachem, odporne na warunki atmosferyczne i ognioodporne szklane okno, przycisk i przełącznik obrotowy w odlewanej aluminiowej konstrukcji chroniącej przed wysoką temperaturą i płomieniem .

© 2013-2020 by SN2.EU