środa, 27 czerwiec 2018 22:12

5 podstawowych elementów, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru telewizora

Wybór telewizora to wcale nie taka prosta sprawa, jak mogłoby Ci się wydawać.

 

Jeśli masz być zadowolony, powinieneś zwrócić uwagę na naprawdę wiele elementów. Jeśli już zdecydujesz, że np. interesuje Cię  telewizor 4K, najdą Cię kolejne pytania: jaki telewizor UHD jednak wybrać? Z jakimi parametrami i funkcjami? Przedstawiamy 5 rzeczy, które warto mieć na uwadze w trakcie zakupów.

1. Wysoka rozdzielczość odpowiedzią na pytanie, jaki telewizor UHD będzie odpowiedni

Jeśli spojrzysz z bliska na matrycę telewizora, dostrzeżesz niewielkie punkciki rozłożone po całym ekranie. Te niewielkie punkciki to tzw. piksele. Im większe zagęszczenie pikseli na wyświetlaczu, tym o większej rozdzielczości możemy mówić. Przekłada się to oczywiście na jakość wyświetlanych treści i – summa summarum – na Twoje zadowolenie z odbiornika.

Aktualnym standardem jest rozdzielczość 4K (UHD). Rozdzielczość ta oznacza, że w poziomych i pionowych liniach znajduje się 3840 x 2160 pikseli. Jeśli chcesz cieszyć się nowoczesnym standardem i wysoką jakością treści, powinieneś zastanawiać się wyłącznie nad tym, jaki telewizor UHD wybrać. Wybór telewizora o mniejszej rozdzielczości niestety może okazać się błędem.

2. Duży telewizor = duża frajda

Wiesz już, że zdecydowanie warto wybrać telewizor 4K. Jednak zastanawiając się, na który telewizor UHD 4K postawić, koniecznie musisz wziąć pod uwagę jego rozmiar. Z całą stanowczością dobrze jest zdecydować się na telewizor o możliwie dużym ekranie, dysponującym przekątną o długości przynajmniej 55” - a najlepiej jeszcze większą, wynoszącą 65” lub 75”.

Większy telewizor pozwoli Ci na czerpanie intensywniejszych doznań i większej frajdy z seansów filmowych. Ponadto, dostrzeżesz więcej szczegółów i detali na ekranie. Ważne tylko, aby zastanawiając się jaki telewizor UHD kupić, wziąć pod uwagę wymiary i układ pokoju, w którym ma się znaleźć urządzenie. W końcu jego wielkość musi także współgrać z projektem wnętrza.

3. Ekran zakrzywiony? A może tradycyjny?

Bez względu na to, który telewizor UHD 4K będziesz chciał wybrać, powinieneś też rozważyć zakup telewizora zakrzywionego. To nowoczesne, zyskujące popularność rozwiązanie dostarcza bardzo ciekawych wrażeń widzowi. Wynika to oczywiście z zakrzywienia, które dopasowane jest do pola widzenia ludzkiego oka. Dzięki temu masz szansę bardziej „zagłębić się” w oglądane filmy czy seriale.

W tym miejscu należy tylko zastanowić się, ile osób jednocześnie będzie brało udział w seansie. Z racji specyfiki takiego odbiornika, powinien być on usytuowany na wprost Twojego wzroku. Z tego względu, w przypadku np. dużej liczby domowników, być może bardziej wskazane będzie postawienie na konwencjonalny telewizor.

4. Dodatkowe funkcje i technologie

Warto zwrócić też uwagę na dodatkowe funkcje, które wpłyną na jakość wyświetlanego obrazu. Rozważając, jaki telewizor UHD będzie idealny dla Ciebie, postaraj się np., aby dany model posiadał funkcje HDR (High Dynamic Range). HDR oferuje większą rozpiętość barw między jasnymi i ciemnymi kolorami, a także większy zakres jasności. Zdecydowanie odczujesz różnicę!

Zweryfikuj również dodatkowe technologie, które poprawią jakość odwzorowania barw. Różne firmy stosują różne techniki, które wpłyną na finalną jakość obrazu, dlatego powinieneś o nich poczytać i wybrać tą najbardziej wiarygodną. Zwróć też uwagę na sposób wyświetlania czerni – w telewizorach LCD to bardzo ważny, a często pomijany element!

5. Warto być Smart!

Wybierając telewizor polecamy zdecydować się na najlepszy Smart TV UHD 4K. Dzięki funkcjom internetowym będziesz mógł np. do woli oglądać filmy z platform VOD, przeglądać Internet, sprawdzać pocztę, czy odtwarzać filmy wysokiej jakości na YouTube. Poza tym, bez problemu połączysz się np. ze swoim telefonem komórkowym, mogącym teraz pełnić funkcje pilota.

Najlepszy Smart TV UHD 4K to także taki telewizor, który umożliwi Ci – chociaż przez pewien czas – darmowy dostęp do platform VOD. Rozejrzyj się za promocjami oferującymi przynajmniej okresowy, darmowy dostęp do takich usług. Kto wie – może okażą się ciekawsze, niż konwencjonalna „kablówka”?

To dopiero początek!

Nie ważne jednak, czy zdecydujesz się na najlepszy Smart TV UHD 4K, czy też będziesz zwracał uwagę na inne aspekty. Przede wszystkim dobrze zastanów się nad swoim wyborem i bardzo dokładnie zbadaj jakość telewizora, który wpadnie Ci w oko. Pamiętaj: wyboru dokonaj świadomie, abyś w przyszłości miał pewność, że zakup był w pełni udany!

Wyświetlony 436 razy
© 2013-2019 by SN2.EU